Szédülés

Vertigo

Az első szinkron 1985-ben készült a MOKÉP részére, a DVD- és Bluray-forgalmazó is ezt a verziót használta. A 2. változat a VHS-forgalmazó Dunafilm számára készült. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

Sokak által a legjobbnak vélt Hitchcock-film alaptörténetét Pierre Boileau és Thomas Narcejac: "D'Entre Les Morts" című regényében írták meg. Szerző: Berto49

A filmet a maga korában lesújtó kritika fogadta. A Saturday Review így számolt be a filmről: "Néhány mozgalmas jelenet, szellemes technikai megoldás és a színek újfajta alkalmazása kivételével, melyek valóban hatásosak, a soványka történettel Hitchcock nem tudja az egész film alatt lekötni a néző figyelmét."Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ahogy oly sok színésznőjével, úgy Kim Novakkal is igen viharos volt a kapcsolata Alfred Hitchcocknak. A rendező így nyilatkozott egyszer Novakról: "Kim csak formálható viasz volt a kezemben, akiből csak nehezen sikerült bármit is kicsiholni. Mindent én értem el nála".Szerző: ArpiHajdu és Réci

Legjobb hang és legjobb látványtervező kategóriában jelölve volt az Oscar-díjra.Szerző: Bogi87

2 479 000 dollárból jött létre a film.Szerző: Bogi87

A BBC listája szerint a 3. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.Szerző: Bogi87

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1958-ban.Szerző: dulkap

A 9. Hitchcock film, melnyek operatőre Robert Burks volt.Szerző: Bogi87

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 9. helyen àll a listàban.Szerző: Bogi87

Alfred Hitchcock fejlesztette ki a szédülés jelenethez szükséges technikát.Szerző: Menyét Ibolya

A Faith No More zenekar a Last Cup Of Sorrow című számához készített videoklipben megidézi a film kultikus jelenetét.Szerző: Menyét Ibolya

Alfred Hitchcock a saját otthonában megépítette a filmben látható irodát. Szerző: Menyét Ibolya