Szerelem korhatár nélkül

Szerelem korhatár nélkül

Breezy

Az ötvenéves, sikeres építész találkozik a kamaszkorból éppen hogy kinõtt, tizenéves leányzóval. Egymásba szeretnek, majd amikor kapcsolatuk komolyra fordul, szembe kell nézniük a külvilág értetlenkedésével.

(alexxx)

Rendező: Clint Eastwood
Író: Jo Heims
Premier: 1973.11.18.

2022.04.26 pozsizol

Hát, egy kicsit meredek film volt ez nekem, nem magával a témával volt gondom, hanem ahogy azt tálalták a készítők.

2018.12.06 JcWh

Clint Eastwood korai gyöngyszeme

Clint Eastwood harmadik filmje (és első olyan filmje, amiben nem szerepel, csak pár másodpercre feltűnik) egy igazán kellemes és szerethető alkotásra sikeredett. Mai szemmel nézve egy egyszerű szerelmi történetről van szó, amelyben egy idősebb, életunt férfi és egy életvidám, fiatal lány nehézségek leküzdése után egymásba szeretnek. Persze a 70-es években a két karakter közötti 30 év, azért biztosan megdöbbentőbb lehetett. Aki szereti a romantikus filmeket, az biztosan nem fog csalódni. Kay Lenz elbűvölő és William Holden az öregedés ellenére sem vesztett sármosságából. Mint minden William Holden filmet, ezt is eredeti nyelven ajánlom.

A filmet 1973 novemberében mutatták be és csak korlátozott számú moziban sugározták, így alig tudta visszahozni a pénzt, amit a forgatásába belefektettek. Az Universal stúdió 1974 nyarán ismét a mozikba küldte a filmet, ezúttal sokkal szélesebb körben terjesztve azt. Habár a kritikusok igen pozitív értékeléseket írtak William Holden alakításáról, a nézői számok kiábrándítóak voltak.Szerző: JcWh

William Holden egy interjúban párhuzamot vont a film és egy korábbi filmje, az 1953-as The Moon Is Blue között, bár kiemelte, hogy Clint Eastwood filmje nem fog akkora botránkozást kiváltani, mint a másik film kiváltott egykor.Szerző: JcWh

Clint Eastwood vétójogot biztosított Kay Lenz-nek a meztelen jelenetek elbírálásában: ha nem akarta volna a színésznő, akkor a végső vágásba nem kerültek volna bele a jelenetek.Szerző: JcWh

Clint Eastwood és William Holden nagyon elismerően nyilatkoztak egymásról a film forgatása után. Eastwood szerint: "Bill-lel csodás volt együtt dolgozni; ő volt mindig az első, aki készen állt a munkára." Holden pedig így méltatta a rendezőt: "El is felejtettem, milyen ilyen egyetértésben filmet forgatni. Bármikor újra dolgozok Clinttel, amikor kéri."Szerző: JcWh

William Holden 15 színésznővel állt ki próbafelvételre a castingolás során. Clint Eastwood egyből lecsapott Kay Lenz-re, amikor látta, hogy csak ő és Holden között működik igazán a kémia.Szerző: JcWh