Szerelem, pasta, tenger

Szerelem, pasta, tenger

Mine vaganti

Az olasz tésztagyáros család két reménysége - Tommaso és Antonio - mindketten másképp képzelik el az életüket, mint ahogy felmenőik szeretnék, s ebből komoly galiba támad a családi asztal körül. Tommaso nagy bejelentésre készül: tudatni tervezi szüleivel, hogy homoszexuális, és tőlük távol, Rómában, íróként szeretné folytatni az életét. Így Antonióra marad a hagyományosan családi üzlet, a tésztaüzem vezetése, de legszívesebben ő is menekülne a feladat elől. Valamelyiküknek azonban áldozatot kell hozni… A fiúk döntéseit a sokat látott nagymama segíti, akinek szív dolgaiban mindig is megvolt a határozott véleménye. S ha ő nem lenne elég meggyőző, megérkeznek a már amúgy is hangos családi villába Tommasso római barátai, akik szintén befolyásolni szeretnék az események alakulását…

Rendező: Ferzan Ozpetek
Forgatókönyvíró: Ivan Cotroneo, Ferzan Ozpetek
Ország: Olaszország
Premier (HU): 2011.01.27. | Netflix (2019.08.08.)

2017.10.26 Jony Crash

Elképesztően hangulatos film, amit én valahogy egyszerűen habzsoltam. Nekem persze általában be szoktak jönni ezek a mediterrán atmoszférájú alkotások, de ez messzemenően az egyik nagy kedvencem lett nagyon hamar. Amellett, hogy remek a történet a karakterek is igazán eredetiek. Én csakis ajánlani tudom!

2015.09.01 Barthy

Először is nem igazán akartam megnézni ezt a filmet, ha így tettem volna egy csodás történetről maradok le és egy kellemes kis szórakozásról. Nagyon rendben volt a film így bátran ajánlom minden unatkozó nézőnek.

2017.04.09 eviestan

Bár nem kifejezetten vagyok oda a romantikus filmekért azt kell, hogy mondjam, ez egészen kellemes volt. Engem szinte teljesen kikapcsolt, szóval néha ezek a limonádék is lehetnek egész élvezhetőek, szerintem.