Szörnyek az űrlények ellen

Monsters vs. Aliens

Gallaxhar arcvonásait a Dreamworks animation vezérigazgatójáról, Jeffrey Katzenbergről mintázták. Szerző: dailyfilmsan

A rajzfilm azon jelenete, ahol az elnök szintetizátorral próbál komunikálni a robottal lett 2010-2011 legnépszerűbb mémje.Szerző: dailyfilmsan

B.O.B. zselé testében 12 ezer buborék van.Szerző: dailyfilmsan

A második Dreamworks animációs film, aminek főszereplője női karakter. ( Az első a Csibefutam)Szerző: dailyfilmsan

A szörnyek mind egy-egy régi 54 és 61 közöt készült film szörnyei. Drabáliát az 1958-ban készült Attack of the 50 Foot Woman szedték, B.O.B a szintén 1958-as A massza film szörnye, a hiányzó Láncszem A fekete lagúna szörnye 1954-ből. Dr. csótányt A légy című filmből kölcsönözték 1958-ból, a nagy molyt pedig a 61-es Mosura-ból. Szerző: dailyfilmsan

A Dreamworks stúdió 100. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A film Modesto városában játszódik Kaliforniában. Érdekesség, hogy George Lucas is itt született.Szerző: ps

Annak a sárga autónak a rendszáma, amit Susan gördeszkának használ XQZMEEEE, amit ha angolul próbálunk kiejteni az "execuse me," vagyis "elnézést" mondatot kapjuk.Szerző: ps

A harci helikopterek AH-64 Apache típusúak.Szerző: ps

A filmben F-14 Tomcat vadászgépek láthatók.Szerző: ps