Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Megaagy

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Animációs meséről nem szoktam nagyon sűrűn írni,hogy zseniális,de ez igen.Pörgős,vicces,bombasztikus karakterekkel megcsinálva,nagyon jó kis sztorival nyakon zúdítva tökéletesen fogyasztható állapotba kerül.Nem lehet megunni,szinte minden évben megnézem.Ja,és mondanivalóban sem szűkölködik.

Deku   2017. 09. 24.

Nem lehet nem szeretni ezt a filmet egyszerű és mégis. Nagyon remek a stílusa a filmnek ami nem engedi meg a nézőnek az unalmat egy percre sem. Frappáns minden pillanata és simán újra nézős.

dailyfilmsan   2019. 08. 10.

Érdekessége a fordított perspektíva. A szuperhősök világában egy gonosz is hősködhet és egy hős is gonoszkodhat. A megaagy totálisan felfordítja a fejünkben kialakult sémát amit a manapság igen közkedvelt szuperhős filmek belénk tápláltak. Emellé az... több»

Ms. Akárki   2019. 04. 26.

A klasszikus pop zenék idézése miatt nagyon élvezhető kis mese felnőtt fejjel is még. Vicces, akciódús és egyedi. Persze ebbe is beletuszkolták a romantikus szálat, de még ezt is megbocsájthatjuk a klassz karakterek miatt.

harnas1207   2018. 12. 28.

Sokan ajánlották ezt a mesét, de egyszerűen nem fogott meg, untam az elejétől fogva. Számomra nagyon Nickelodeonos beütése volt, amit már kisgyerek korom óta nem kedveltem. Talán majd adok neki még egy esélyt.

lolita13   2016. 10. 17.

Aranyos tanulságos mese amiben humoros részek is vannak bár láttam már jobbat is.

Csillagpor   2018. 10. 21.

Nagyon jól eltalált humorral operáló animációs filmecske. Felnőtt fejjel is simán jól elszórakoztatja az embert. Király dalbetétek, jól ülő poénok és tökéletes szinkronhangok. Simán többször is újranézhető és még akkor is élvezhető.

Obama Yes, I can választási plakátját kiparodizálták a film alkotói, ugyanis aki szemfüles észrevehet egy No, I can't plakátot, amely egy pillanat erejéig tűnik fel.

A 16. DreamWorks film a sorban.

252 329 000 dolláros bevételt generált, 130 000 000 USD volt a film költségvetése.

A Rotten Tomatoes weboldalon 73%-ra értékelték 175 kritika alapján.

Eredetileg Master Mind, majd Oobermind volt az angol címe. A végleges elnevezés Megamind lett.

Ben Stiller is esélyes volt Megamind karakterének szinkronizálására.

Roger Ebert filmkritikus 3/4 csillagot adott rá.

Robert Downey, Jr. neve is felmerült, mint Megamind.

Hogy reklámozza a filmet, Will Ferrell több mint 1500 barátját hívta meg, hogy öltözzenek szuperhős ruhába. Az eseményt a Guiness Rekordok Könyvébe is bekerült mint a világ legnagyobb szuperhős találkozója.

(kázsé)

A filmet nagyban inspirálta a Superman franchise, de az egyes elemek felváltva jelennek meg szuperhős és a szupergonosz oldalán. Például Metro Man rendelkezik Superman összes szupererejével, de Megaagy az, akit egy pusztuló bolygóról küldtek el a szülei a Földre, és aki beleszeret egy riporterbe.

(kázsé)

A magát másnak tettető Megamind kapcsán kialakuló szituációs komédia, a comic reliefként használt segéd, a szuperhősfilmek parodizálása szintén csak a legkézenfekvőbb motívumokig jut, és semmi olyan extrát nem mutat, ami kiemelhetné a tömegből. 7/10 több»