Megaagy

Megaagy

Megamind

Megaagy, a bűnözőzseni egész életében azon dolgozott, hogy legyőzze Metro City hősies védelmezőjét, Metro Mant. Ezidáig sajnos mindig csúfos kudarcot vallott, hiába próbálkozott a legkülönfélébb ördögi tervekkel, a szuperhős mindig keresztülhúzta a számításait. Ám egy nap éppen… Több

Premier (HU): 2010.12.16. | HBO Max (2023.01.01.)

2023.03.24 Diabolus

Korosztálytól független szórakozás!

Pedig már azt hittem, nem készülnek JÓ animációs filmek. Nagyon szerettem ezt a történetet.

2021.03.02 Timon

A legjobb animációs szuperhősfilm

Különös egy darab ez a DreamWorkstől... Kezdetben még nem értékeltem túl nagyra, de később, amint jobban megnéztem, kezdett csak igazán bennem jobban felértékelődni. Ez a kedvenc animációs szuperhősfilmem, elejétől végéig meglepően hitelesen mutatja be, jól kiegyensúlyozottan a karakterfejlődést. Azért meglepő tud lenni, hogy animációban is ezt milyen jól tudták az alkotók kivitelezni, és így tízévesen is milyen friss. A forgatókönyvnél mindent beleadtak, jól kitaláltak, és annak ellenére, hogy korántsem a legszokványosabb tálalást kaptuk, igazán megragadó. Nem tartom még szájbarágósnak, hogy a szereplőknek több szöveget kaptak, mint egy átlagos rajzfilmben. Ezt nemcsak megszoktam a stúdiótól, kifejezetten tetszik ez a részletezőbb stílus. Nem egy fordulatos rész van benne, amelyek kissé hirtelen látszanak a képernyőn bekövetkezni, de a vége felé már feltűnik, hogy ha így halad, akkor ez valóban elkerülhetetlenül így alakul. Ez az összetétel talán ebben működött a legrugalmasabban. És természetesen nem spóroltak a fantáziával sem. Az akciójelenetek pedig kicsit egyediek is. 10/10

2019.04.26 Ms. Akárki

A klasszikus pop zenék idézése miatt nagyon élvezhető kis mese felnőtt fejjel is még. Vicces, akciódús és egyedi. Persze ebbe is beletuszkolták a romantikus szálat, de még ezt is megbocsájthatjuk a klassz karakterek miatt.

2019.08.10 dailyfilmsan

Érdekessége a fordított perspektíva. A szuperhősök világában egy gonosz is hősködhet, és egy hős is gonoszkodhat. A Megaagy totálisan felfordítja a fejünkben kialakult sémát, amit a manapság igen közkedvelt szuperhős filmek belénk tápláltak. Emellé e... Több

Animációs meséről nem szoktam nagyon sűrűn írni, hogy zseniális, de ez igen. Pörgős, vicces, bombasztikus karakterekkel megcsinálva, nagyon jó kis sztorival nyakon zúdítva tökéletesen fogyasztható állapotba kerül. Nem lehet megunni, szinte minden évben megnézem. Ja, és mondanivalóban sem szűkölködik.

A 16. DreamWorks film a sorban.Szerző: Bogi87

252 329 000 dolláros bevételt generált, 130 000 000 USD volt a film költségvetése.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes weboldalon 73%-ra értékelték 175 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Eredetileg Master Mind, majd Oobermind volt az angol címe. A végleges elnevezés Megamind lett.Szerző: Bogi87

(2016. 06. 15.)
A magát másnak tettető Megamind kapcsán kialakuló szituációs komédia, a comic reliefként használt segéd, a szuperhősfilmek parodizálása szintén csak a legkézenfekvőbb motívumokig jut, és semmi olyan extrát nem mutat, ami kiemelhetné a tömegből. Több