Megaagy

Megamind

2023.03.24 Diabolus

Korosztálytól független szórakozás!

Pedig már azt hittem, nem készülnek JÓ animációs filmek. Nagyon szerettem ezt a történetet.

2021.03.02 Timon

A legjobb animációs szuperhősfilm

Különös egy darab ez a DreamWorkstől... Kezdetben még nem értékeltem túl nagyra, de később, amint jobban megnéztem, kezdett csak igazán bennem jobban felértékelődni. Ez a kedvenc animációs szuperhősfilmem, elejétől végéig meglepően hitelesen mutatja be, jól kiegyensúlyozottan a karakterfejlődést. Azért meglepő tud lenni, hogy animációban is ezt milyen jól tudták az alkotók kivitelezni, és így tízévesen is milyen friss. A forgatókönyvnél mindent beleadtak, jól kitaláltak, és annak ellenére, hogy korántsem a legszokványosabb tálalást kaptuk, igazán megragadó. Nem tartom még szájbarágósnak, hogy a szereplőknek több szöveget kaptak, mint egy átlagos rajzfilmben. Ezt nemcsak megszoktam a stúdiótól, kifejezetten tetszik ez a részletezőbb stílus. Nem egy fordulatos rész van benne, amelyek kissé hirtelen látszanak a képernyőn bekövetkezni, de a vége felé már feltűnik, hogy ha így halad, akkor ez valóban elkerülhetetlenül így alakul. Ez az összetétel talán ebben működött a legrugalmasabban. És természetesen nem spóroltak a fantáziával sem. Az akciójelenetek pedig kicsit egyediek is. 10/10

2019.04.26 Ms. Akárki

A klasszikus pop zenék idézése miatt nagyon élvezhető kis mese felnőtt fejjel is még. Vicces, akciódús és egyedi. Persze ebbe is beletuszkolták a romantikus szálat, de még ezt is megbocsájthatjuk a klassz karakterek miatt.

2019.08.10 dailyfilmsan

Érdekessége a fordított perspektíva. A szuperhősök világában egy gonosz is hősködhet, és egy hős is gonoszkodhat. A Megaagy totálisan felfordítja a fejünkben kialakult sémát, amit a manapság igen közkedvelt szuperhős filmek belénk tápláltak. Emellé e... Több

Animációs meséről nem szoktam nagyon sűrűn írni, hogy zseniális, de ez igen. Pörgős, vicces, bombasztikus karakterekkel megcsinálva, nagyon jó kis sztorival nyakon zúdítva tökéletesen fogyasztható állapotba kerül. Nem lehet megunni, szinte minden évben megnézem. Ja, és mondanivalóban sem szűkölködik.

2017.09.24 Deku

Nem lehet nem szeretni ezt a filmet egyszerű és mégis. Nagyon remek a stílusa a filmnek ami nem engedi meg a nézőnek az unalmat egy percre sem. Frappáns minden pillanata és simán újra nézős.

2016.10.17 lolita13

Aranyos tanulságos mese amiben humoros részek is vannak bár láttam már jobbat is.

2018.10.21 Csillagpor

Nagyon jól eltalált humorral operáló animációs filmecske. Felnőtt fejjel is simán jól elszórakoztatja az embert. Király dalbetétek, jól ülő poénok és tökéletes szinkronhangok. Simán többször is újranézhető és még akkor is élvezhető.

2018.12.28 harnas1207

Sokan ajánlották ezt a mesét, de egyszerűen nem fogott meg, untam az elejétől fogva. Számomra nagyon Nickelodeonos beütése volt, amit már kisgyerek korom óta nem kedveltem. Talán majd adok neki még egy esélyt.

2015.07.23 london2012

A tipikus fő gonosz aki nem is olyan gonosz :) Szórakoztató kikapcsolódást nyújthat ez az animációs mese az egész család számára. Mindenképpen érdemes megnézni.

2016.05.21 Gecko

Nem igazán volt maradandó élmény. Egyszerű kiszámítható a cselekménye, a karakterek nem éppen különlegesek a sztorija pedig olyan mintha egy kisiskolás írta volna. Nem ezt vártam az alkotóktól sajnos.

2017.07.04 gerda

Sablonos gonosz mese aki nem is biztos hogy olyan gonosz mint amilyennek gondolják. Egyszer nézhető mesék kategóriájába tartozik nálam, nem hagyott mély nyomot

2015.11.09 gihera81

És valóban, a Gru jobban meg tudott nevettetni, de azért nem mondanám, hogy a két film egymás pozitív-negatív párja. A történetnek pedig hiába tudjuk előre a végkimenetelét, mégsem feltétlenül süppedünk bele a sablonokba.

2015.09.28 tomvétsz

A kortárs szuperhős fellángolás egyik legjobb eredménye! Először is baromi jó, hogy animációs filmet csináltak és nem élőszereplőset, valahogy az egész sokkal-sokkal szórakoztatóbb így. Másrészt az ötlet rettenetesen jópofa, a történetet jól kidolgoz... Több