Közösség

Vélemény:

 

80 Megaagy

(2010)

A legjobb animációs szuperhősfilm

 
Timon   2021.03.02 13:42
2

Különös egy darab ez a DreamWorkstől... Kezdetben még nem értékeltem túl nagyra, de később, amint jobban megnéztem, kezdett csak igazán bennem jobban felértékelődni. Ez a kedvenc animációs szuperhősfilmem, elejétől végéig meglepően hitelesen mutatja be, jól kiegyensúlyozottan a karakterfejlődést. Azért meglepő tud lenni, hogy animációban is ezt milyen jól tudták az alkotók kivitelezni, és így tízévesen is milyen friss. A forgatókönyvnél mindent beleadtak, jól kitaláltak, és annak ellenére, hogy korántsem a legszokványosabb tálalást kaptuk, igazán megragadó. Nem tartom még szájbarágósnak, hogy a szereplőknek több szöveget kaptak, mint egy átlagos rajzfilmben. Ezt nemcsak megszoktam a stúdiótól, kifejezetten tetszik ez a részletezőbb stílus. Nem egy fordulatos rész van benne, amelyek kissé hirtelen látszanak a képernyőn bekövetkezni, de a vége felé már feltűnik, hogy ha így halad, akkor ez valóban elkerülhetetlenül így alakul. Ez az összetétel talán ebben működött a legrugalmasabban. És természetesen nem spóroltak a fantáziával sem. Az akciójelenetek pedig kicsit egyediek is. 10/10