N/A

The American Society of Magical Negroes

Arent beszervezik egy fekete emberekből álló varázslatos, titkos társaságba, amelynek tagjai életüket egy rendkívül fontos ügynek szentelik.

(szarka84)

David Alan Grier

KULCSSZAVAK

2024.04.16 kabel

Varázssztereotípiák

Ez a film megpróbál egy SNL vagy Comedy Central szintű sketchből történetet kovácsolni, azonban olyan hamar saját csapdájába esik, hogy azon gondolkoztam, a meta köntösbe töltött narratíva direkt ilyen közhelyekre épül-e, vagy valami valahol nagyon félrement? A sztori főszereplője a félig fekete, visszahúzódó Aren, aki belép egy titkos társaságba. A címszereplő klub célja a filmekből ismert fekete sidekick karakter megtestesítése és a fehérek segítése, hogy a feketéknek jó legyen. Hisz valahogy minden fehérben benne van a lehetőség, hogy valahogy rosszat tegyen a feketéknek, a rendőröktől egészen a random irodistákig. És nem tudom, nekem ez kicsit rasszistának hangzik, de nem olyan vicces módon, ahogy ezt a film gondolja. Meg kell hagyni, a rendező csavar egy kicsit a formulán, a történet során többször is, még egy romantikus vígjátékba is belecsöppenünk, ahol szintén a zsánerből ismert sztereotípiákkal találkozunk. De valahogy a film sekélyes marad, nincs olyan stílusa vagy humora, mint mondjuk a Dear White People-nek vagy olyan erős sztorija, mint mondjuk a Get Outnak vagy az American Fictionnek. Karakterei gyengék, története kiszámítható, ami meglepő, ahhoz képest, mennyire provokatív az alapkoncepció. Kicsit jobban át kellett volna gondolni ezt.