A lepkegyűjtő

A lepkegyűjtő

The Collector
Videók

Freddie egy unalmas életű bankár, akit lottónyereménye sem tud lázba hozni. Miranda viszont annál izgalmasabb főiskolás lány. Freddie különleges módszert eszel ki, hogy tudja magához közelebb a lányt.

(mamiéstöti2)

Rendező: William Wyler
Író: John Fowles
Forgatókönyvíró: John Kohn, Stanley Mann, Terry Southern
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1965.05.01.

2019.01.26 Berto49

A megszállott gyűjtő

A kevés kivételek egyike, amikor a filmváltozat jobban tetszett, mint az eredeti irodalmi alap. A film ismételt megnézése előtt újra elolvastam a könyvet, hogy friss összehasonlítási alapom legyen. Először még Noé idejében olvastam, sokkal jobbra eml... Teljes kritika

2015.06.19 Buffy

Dekadencia, nihilizmus és egy régimódi erkölcsiség némi indolenciával fűszerezve. Rohmer nagyon érdekes kérdéseket vet fel az emberi, női, szexuális magatartással kapcsolatban.

2016.07.10 pepmed

Nincs kifogásom az ilyen agyalós filmekkel szemben, de másfél óra arról a dilemmáról h vakivel lefeküdjön-e vagy sem, inkább letaglózó semmint érdekes.

1965-ben, Cannes-ban Eggar is, Stamp is elnyerte a legjobb színésznő, illetve színész díját. Szerző: Berto49

A mű színdarab-változatának bemutatója a Centrál Színházban volt 2015. áprilisában. Szereplők: Ágoston Katalin, Bereczki Zoltán. Rendezője Horgas Ádám.Szerző: Berto49

John Fowles (1926-2005) azonos című regénye nyomán, amely 1963-ban jelent meg angol nyelven. Magyarul 1969 óta olvasható, az Európa kiadásában, fordítója Róna Ilona. Több kiadásban is megjelent.Szerző: Berto49