Érik a gyümölcs

The Grapes of Wrath

2020.01.09 uniterra

Engem odaragasztott a kepernyohoz. Ezzel mindent elmondtam.

2015.11.18 [email protected]

Nekem a könyv jobban tetszett, jobban megragadott de a film is kiváló és klasszikusnak mondható.Időtálló film klasszikus, profi színészekkel és kiváló rendezéssel.

2015.12.30 batukán

Erre a filmre csak azt tudom mondani, hogy egy nagybetűs klasszikus. Már az eleje meggyőző, de tetszik az is, hogy mindent ilyen nyíltan, leplezetlenül ábrázoltak.

2015.10.25 Manyi

A könyv után a film kissé laposabb,de ez csak relatív persze. Összességében nagyon jól összerakott film, kiváló színészekkel, egyedi atmoszférával. Igényes, profi rendezés, profi alakítás!

2015.05.03 Vitya

Steinbeck műveihez méltóan ez is egy zseniális, különleges hangulatú alkotás, kevés ehhez hasonló van. Valahogy annyira egyedi, megfogó az atmoszférája és a könyvhöz hasonlóan a film is egyedülállóra sikerült!

2015.06.30 drsolomon

Nagyon jók a Steinbeck könyvek, ezért tartottam tőle, hogy a filmre vitt történet gyenge lesz, de meg kell hagyni, jól eltalálták. Az Édentől keletre után a legjobb.

2015.03.28 fazsuzso

Az Érik a gyümölcs az amerikai filmtörténet egyik legnagyszerűbb alkotása, amely a társadalmi viszonyok ábrázolásában éppúgy a tökéletességre tör, mint a színészi alakítások és a vizuális nyelv tekintetében. Steinbeckhez méltó filmváltozata.

2015.02.09 roboka

Steinbeck fő művének méltó adaptációja. John Ford zseniális rendező, és ezt ebben a filmben is megmutatta. Igazi klasszikus!