The Grapes of Wrath
Henry Fonda

Kisbirtokos farmerek tömegei mennek tönkre a világválság idején. A filmben megjelenő farmercsaládot is természeti katasztrófák, valamint a gazdaságban bekövetkezett változások űzik el földjeikről. Utazásuk egyetlen célja a nyugalom, biztonság, az otthon melegének… Több

Rendező: John Ford
Író: John Steinbeck
Forgatókönyvíró: Nunnally Johnson
Premier (HU): 1941.05.27.

2020.01.09 uniterra

Engem odaragasztott a kepernyohoz. Ezzel mindent elmondtam.

2015.11.18 [email protected]

Nekem a könyv jobban tetszett, jobban megragadott de a film is kiváló és klasszikusnak mondható.Időtálló film klasszikus, profi színészekkel és kiváló rendezéssel.

2015.12.30 batukán

Erre a filmre csak azt tudom mondani, hogy egy nagybetűs klasszikus. Már az eleje meggyőző, de tetszik az is, hogy mindent ilyen nyíltan, leplezetlenül ábrázoltak.

2015.10.25 Manyi

A könyv után a film kissé laposabb,de ez csak relatív persze. Összességében nagyon jól összerakott film, kiváló színészekkel, egyedi atmoszférával. Igényes, profi rendezés, profi alakítás!

2015.05.03 Vitya

Steinbeck műveihez méltóan ez is egy zseniális, különleges hangulatú alkotás, kevés ehhez hasonló van. Valahogy annyira egyedi, megfogó az atmoszférája és a könyvhöz hasonlóan a film is egyedülállóra sikerült!

A film összbevétele 55 000 dollár volt (imdb.com).

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 23. helyen àll ezen a listàban.Szerző: Bogi87

John Steinbecknek nagyon tetszett a film és azt mondta, hogy Henry Fonda Tom Joadként "elhitette velem a saját szavaimat". Szerző: rbernadett

Eredetileg úgy volt, hogy James Stewart játssza Alt és Walter Brennan Pa Joadot. Szerző: rbernadett

A filmet 7 hétig forgatták. Szerző: rbernadett