Érik a gyümölcs (1940)

The Grapes of Wrath

Érik a gyümölcs

batukán   2015. 12. 30.

Erre a filmre csak azt tudom mondani, hogy egy nagybetűs klasszikus. Már az eleje meggyőző, de tetszik az is, hogy mindent ilyen nyíltan, leplezetlenül ábrázoltak.

Vitya   2015. 05. 03.

Steinbeck műveihez méltóan ez is egy zseniális, különleges hangulatú alkotás, kevés ehhez hasonló van. Valahogy annyira egyedi, megfogó az atmoszférája és a könyvhöz hasonlóan a film is egyedülállóra sikerült!

vargaeszter82@freemail.hu   2015. 11. 18.

Nekem a könyv jobban tetszett, jobban megragadott de a film is kiváló és klasszikusnak mondható.Időtálló film klasszikus, profi színészekkel és kiváló rendezéssel.

Manyi   2015. 10. 25.

A könyv után a film kissé laposabb,de ez csak relatív persze. Összességében nagyon jól összerakott film, kiváló színészekkel, egyedi atmoszférával. Igényes, profi rendezés, profi alakítás!

drsolomon   2015. 06. 30.

Nagyon jók a Steinbeck könyvek, ezért tartottam tőle, hogy a filmre vitt történet gyenge lesz, de meg kell hagyni, jól eltalálták. Az Édentől keletre után a legjobb.

Henry Fonda

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 23. helyen àll ezen a listàban.

John Steinbecknek nagyon tetszett a film és azt mondta, hogy Henry Fonda Tom Joadként "elhitette velem a saját szavaimat".

Eredetileg úgy volt, hogy James Stewart játssza Alt és Walter Brennan Pa Joadot.