Érik a gyümölcs

The Grapes of Wrath

A film összbevétele 55 000 dollár volt (imdb.com).

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 23. helyen àll ezen a listàban.Szerző: Bogi87

John Steinbecknek nagyon tetszett a film és azt mondta, hogy Henry Fonda Tom Joadként "elhitette velem a saját szavaimat". Szerző: rbernadett

Eredetileg úgy volt, hogy James Stewart játssza Alt és Walter Brennan Pa Joadot. Szerző: rbernadett

A filmet 7 hétig forgatták. Szerző: rbernadett

A film költségvetése 750 ezer dollár volt. Szerző: rbernadett

Dorris Bowdon feleségül ment a forgatókönyvíróhoz, Nunnally Johnsonhoz. Szerző: rbernadett

Louise Dresser szóba került Ma Joad szerepére. Szerző: rbernadett

A film forgatása 1939. október 4-én kezdődött meg és november 16-ig tartott. A premierre 1940. január 24-én került sor New Yorkban, majd három nappal később Los Angelesben.Szerző: Bogi87

Az Érik a gyümölcs című film Nemzeti Filmarchívumba került '89-ben, köszönhetően az Amerikai Egyesült Államok Nemzeti Filmmegőrzési Bizottságának.Szerző: Bogi87

A filmet a Szovjetunióbán betiltatta Sztálin, mert nem tetszett neki, hogy még a legszegényebb amerikaiknak is volt autójuk.Szerző: citizenfour99

Roger Ebert szerint politikai megfontolásból lett kiválasztva a filmre a rendező, mivel konzervatív nézeteket vallott.Szerző: citizenfour99

A filmet John Steinbeck azonos című Pulitzer-díjas regénye alapján készítették el.Szerző: citizenfour99