A párizsi Notre-Dame

A párizsi Notre-Dame

Notre Dame de Paris

Esmeralda és Quasimodo, Phoebus és Frollo, a festői középkori Párizsban játszódó történet és a végletes, forró szenvedélyek viharos sodrása rendre elbűvöli a filmrendezőket. Delannoy feldolgozásának pergő fordulatai, lebilincselő meseszövése, színes áradása, a korszak kiemelkedő közönségsikerévé tette a filmet. A grandiózus siker fő oka azonban mégiscsak: az "isteni Gina", aki olyan Esmeralda, amilyenről Victor Hugo álmodhatott.

Rendező: Jean Delannoy
Gina Lollobrigida
Anthony Quinn
Gina Lollobrigida

2018.08.06 Berto49

Már nem emlékszem, hogy kiskamasz koromban először láttam-e a filmet, vagy előbb olvastam-e, de valamelyik élmény hatására sorra vettem Victor Hugo nagy regényeit (A nyomorultak, A nevető ember, A tenger munkásai, Kilencvenhárom) Akkori romantikus le... Több

2017.02.20 tilino

Gina Lollobrigida és Antony Quinn nagyon tetszettek a filmben, igazán beleillenek karakterük szempontjából, könnyed, megható és bájos történet az igazi klasszikus alapján. Legalább egyszer látni kell

Victor Hugo hosszú élete során magánéletében is átélhetett olyan romantikus (számára azonban megrázó) élményeket, mint regényeiben. Gondoljunk csak a François Truffaut 1975-ös filmjére (Adéle H. története), amely Hugo lányának történetét dolgozta fel. Az őrülettel végződő képzelt szerelem Pinson hadnagy iránt milyen lelki fájdalmakat okozhatott az apának?Szerző: Berto49

Amikor Párizsban jártam meglepődve tapasztaltam, hogy a gótikus katedrális teljesen be van szorítva az épületek közé. Nincs elég tér ahhoz, hogy monumentalitását igazából érzékelni lehessen. Erre csak a Szajnán megtett sétahajózás alkalmából nyílt lehetőségem. Szerző: Berto49