A svindler

necum
Paul Newman
Paul Newman
Jackie Gleason

Eddie a billiárdnak él. Egyetlen életcélja, hogy ő legyen e játék legjobbja, és legyőzze az általa ismert legjobb játékost. Elbizakodottsága azonban nem juttatja őt előre, és nem sikerül megszereznie a hőn áhított győzelmet. Mindinkább belelovalja magát a bosszúba, minden áron győzni akar,… Több

Rendező: Robert Rossen
Író: Walter Tevis
Forgatókönyvíró: Sidney Carroll, Robert Rossen
Premier: 1961.09.25.

2023.02.07 uniterra

Suspense és dráma. Vártam a tragédiát, csak nem tudtam a hogyanra rájönni. Eleinte lassú, már-már unalmas, de amint megismerkedik a „barátnővel”, máris sokkal jobb lesz. Paul Newman remekelt. Csak ajánlani tudom.

2017.09.13 Deku

Elkeserítő alkotás lett. Az elejétől kezdve untatott ez a film, alig kapcsoltam be és már a végére kívánkoztam. Sajnos nagy áttörést hiába vártam volna tőle nem lett semmi ilyen benne.

2015.10.23 Mano35

Ma is időtálló klasszikus dráma profi színészi alakítással. Akár többszöri nézésrr is leköti az embert. Komoly tartalmas és elgondolkoztatóklasszikus film.

2015.10.21 kasztni

Paul Newman nagyot alakít a filmben, de egyébként annyira nem tetszett, nagyon vontatott volt a számomra a cselekmény, nem tudott annyira lekötni, mint amennyire vártam. Persze megértem, hogy akkoriban ilyenek voltak a filmkészítési szokások, de akkor sem volt számomra az igazi.

2015.09.21 necum

Tetszett, ahogy fokozatosan kibontakozik a főszereplő "tragédiája". Ehhez a kiváló színészi játék is hozzátartozott, de nekem az egész film tetszett, a rendezés is, minden. Plusz nagyszerű hangulatot tudott teremteni, amihez persze hozzájárul maga a tény is, hogy ez a film sem bizony ma készült.

Walter Tevis azonos című 1959-es regényén alapszik.Szerző: Bogi87

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Paul Newman a forgatás előtt sosem játszott billiárdot.Szerző: kázsé

Az egyik első nagyobb hollywoodi film, amiben használják a "bastard" ("szemét") szót.Szerző: kázsé

A film bemutatása után országszerte megnőtt az érdeklődés a billiárd iránt.Szerző: kázsé

A jeges élet
2020