zoltyah   2018. 04. 05.

Túlságosan alul értékelt a film, és nem tudom az okát, mert jó kis mozi.

A film összbevétele 959 000 dollár volt (imdb.com).

A film alapjául szolgáló regényt az a Leigh Brackett formálta át forgatókönyvvé, aki az 1940-es években A hosszú álom című film forgatókönyvét is készítette. Mindkét filmben ugyanaz volt a főszereplőnek a neve: Philip Marlowe.

A jazzes kísérőzenét John Williams szerezte.

Zsigmond Vilmos a filmnél flashing technikát alkalmaz. A negatívot előzetesen megvilágította, így a képek szemcsésebbé, a színek fakóbbá váltak, és ez bágyadt hangulatot kölcsönzött a filmnek.

Zsigmond Vilmos háromszor dolgozott együtt Robert Altmannel.

A filmben feltűnik az akkor még pályakezdő Arnold Schwarzenegger, alsónadrágra vetkőzve, mint verőember.

Az egész filmzene ugyanannak a főtémának a variációja.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

National Society of Film Critics Awards, USA 1974 Legjobb operatőr Zsigmond Vilmos