Megint 48 óra

Megint 48 óra

Another 48 Hrs.

Tudjuk, hogy egy bűntény, egy gyilkosság utáni első két nap mennyire fontos, hiszen a nyomokat, bizonyítékokat valójában ekkor gyűjtik össze. De mi történik a következő napokban, hetekben, hónapokban? Hiszen, ha például vérmintákat szednek össze a nyomozók, a helyszínelők, azoknak a DNS-vizsgálata hetekbe telik. Ha valaki gyanúsítottként szökésben van, előkerítése néha akár hónapokat is igénybe vehet. Mivel foglalkoznak a nyomozók, ha egy-egy ügy hosszúra nyúlik? Hiszen csak a játékfilmekben fordul elő, hogy a zseniális detektív agyában egy-két óra alatt minden összeáll.

Rendező: Walter Hill
Premier (HU): 1990.11.08.

48 óra  (1982)

2023.08.28 Ergit

Nem lett a legjobb, de azért én adok 4 csillagot.

2020.10.29 uniterra Nézhetetlen

100 egy tucat film. Eddie Murphy, garantált bukás. Kerülöm inkább, mint nézem.

2015.12.18 Torres9

Egyet kell értenem azokkal, akik azt mondják, hogy a folytatásokból többnyire semmi jó nem szokott kisülni. Sajnos ez ebben az esetben is így van. A már megint 48 óra csak halvány árnyéka az eredeti résznek. :(

2018.04.07 lexlutor

Oké, én az egyeset egyszerűen imádtam, szerintem nagyon jól el volt találva, de a második rész már elég gyengére sikeredett. Sem maga a sztori, sem pedig a poénok nem ültek annyira nálam.

Hetedik és egyben utolsó közös munkája volt a film a producer Lawrence Gordonnak és a rendező Walter Hillnek.Szerző: dulkap

A forgatás 1990 januárjától áprilisig tartott Kaliforniában és Nevada államban. Szerző: dulkap

Tervben volt egy harmadik rész is, az azonban sosem készült el.Szerző: dulkap

Az első részért Eddie Murphy még csak 450 ezer dollárt kapott, Nick Nolte meg 1 millió dollárt. A folytatásért viszont már Eddie Murphy kapott jóval több pénzt: Murphy - 7 millió $; Nolte - 3 millió $. Szerző: dulkap