Régi hagyományok

The Old Ways

2022.04.15 BoBamburg

Netflixen szemeztem vele már egy ideje, mert tetszett a borítója, meg a leírás is jól hangzott. Hát, nem túl erős film, egynek elment, aki bírja az ilyen voodoos megszállós cuccokat, annak egy próbát talán érdemes tenni vele.

2021.08.27 paji

Zseniális darab, nem az tipikus horror, amire számítasz, de nézd, nem fogod megbánni!

2021.09.22 Kóborló

Démonűzés boszorkányokkal

Valahogy az utóbbi időben sokkal inkább fanyalodom (persze ezt csak átvitt értelemben írom, hisz imádom a régebbi horrorfilmes felhozatalt) olyan horrorfilmekre, amelyek az elmúlt 20-30 évvel (vagy még régebb) ezelőtt készültek, merthogy be kell vall... Teljes kritika

2021.08.26 Eastern79

Minőségi borzongás

A horrorfilmek egyik kedvenc témája a démoni megszállottság, ezek közül messze kiemelkedik ez a produkció. Cristina (Michelle Jubilee Gonzalez) kálváriája egyúttal életének jelentős fordulópontja is. A megszállottság "tüneteit" próbálja úgy bemutatni a film, ahogyan az a térség kultúrájában mind a mai napig jelen van (rengeteg olyan YouTube videót találni, ahol a gyógyítók irreális méretű hajcsomókat öklendeztetnek fel a "pácienssel"), minimális misztikummal vegyítve. A színészek teljesítménye kiváló, a film ritmusa nemkülönben; annak ellenére, hogy gyakorlatilag egyetlen épületre korlátozódik a cselekmény, lendületes és eredeti történetvezetés jellemzi ezt a különös utazást. Remek zenei aláfestés teszi teljessé az élményt, ami a minimális gore ellenére jó néhány feszült percet tartogat.

2021.08.28 Nokipisti

Szánalmas kis film, ostoba klisékre épült horror vidám dalbetétekkel.