Amikor a gonosz leselkedik

Amikor a gonosz leselkedik

Cuando acecha la maldad

Egy messzi faluban két testvér egy démon által megszállt férfit talál egy szegény családnál. Még a szertartás előtt megölték az ördögűzőt rejtélyes módon, a gonosz pedig azon dolgozik, hogy megszülessen a férfi testéből. A testvérpár megpróbál megszabadulni a felismerhetetlen, torz testtől, a… Több

Rendező: Demián Rugna
Forgatókönyvíró: Demián Rugna
Zene: Pablo Fuu
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Argentína
Premier (HU): 2024.05.09.
Forgalmazó: ADS Service

2024.02.14 rkallai318

Volt benne 1-2 nagyon durva jelenet... de számomra inkább egy felejthető film lett. A végét illetve, hogy mi történt, mit láttunk, nem is igazán értem.

2023.11.02 polgy

Szerencsére nem a szokásos ördőgűzős film

Végre egy rendhagyó ördögűzős film, ami nem arról szól, hogy egy megszállt test ül egy ágyon, és egy pap egyre hangosabban mondogatja, hogy hagyd el a testet, ördög. Régebben is untam, és cseppet sem tartottam félelmetesnek az ilyen filmeket. Ez itt teljesen más. Vannak kimondottan kemény jelenetek, és a sztori sem a szokásos. Az talán még nem spoilerezés, ha azt írom, itt az ördög (vagy miafene) nem óvatoskodik, így szerintem az sem fog csalódni, aki szereti a kaszabolós és véres horrorfilmeket. Angolul When Evil Lurks címen fut a film. Ui.: az utóbbi években a spanyolok nagyon tolják a horrort.

2023.11.12 Jocpappa

10/5

Úgy látom, mindenki nagyon zabálja ezt a filmet horror körökben. Szerintem követhetetlen, in medias res katyvasz, mint a rendező előző filmje is (Aterrados). Úgyhogy a film közepénél rájöttem, hogy nem is akarom én ezt kibogozni, láttam már ezt ezerszer. A durvának beharangozott jeleneteket szintén. Semmi újat nem találtam benne. Aztán persze lehet jó film, csak én vagyok tahó hozzá. Ezentúl viszont nem követem a rendező munkásságát, nem érdekel annyira, hogy kibogozzam, fejtegessem a mutatványait.

2023.11.20 Juki-onna Nézhetetlen

Amikor azt hiszed, hogy csak egy rossz álom volt, és reggel rádöbbensz, hogy ez a valóság.

Természetesen senki kedvét nem szeretném elvenni attól, hogy megnézze a filmet. Ezen kívül hiszek a jó és a rossz létezésében, hiszen nem lenne egyik sem a másik létezése nélkül. Ebben az esetben egy kicsit eltúlozták szerintem a történetet. Valahol ... Teljes kritika

2023.11.02 Lóri Ádámcsik

Elég beteg egy horrorfilmhez

Izgalmas és brutál volt. Lekötött, de nem lesz klasszikus. Volt benne két nagyon durva jelenet, de ezektől eltekintve nem volt über rémisztő. A sztori és a hangulat, a szereplők, a rendezés egyébként jó volt, de a 99%-os rottentomatoes értékelést kicsit soknak tartom.

A filmet négy díjra jelölték a Dead Meat Horror Awards-on: Legjobb gyakorlati effektek, Legjobb gyilkosság, Legjobb rendező és Legjobb eredeti film. Mind a négy díjat megnyerte.Szerző: csd

Demián Rugna rendező a Fantastic Festen tartott premier utáni közönségtalálkozón elmondta, hogy az Amikor a gonosz leselkedik ötletét egy sor hírből merítette, amelyek arról szóltak, hogy a farmokon használt növényvédő szerek Argentínában széles körű egészségügyi problémákat okoznak. Szerző: csd

(2024. 01. 22.)
Fogcsikorgató jeleneteknek így sem vagyunk híján, azt pedig csak elképzelni tudjuk, hogy az ártatlannak tűnő partizánakció milyen szörnyű hatással van a környékben élők mindennapjaira. Az ócska jumpscare ijesztgetések helyett dramaturgiailag remekül elhelyezett, hirtelen érkező, és sokkoló szcénákat kapunk, amelyek mindig adnak egy extra löketet a ... Több