A hívatlan

A hívatlan

The Wretched

Az erdőből ősi gonosz lopakodik az emberek közé: a virágágyásokban a friss virágok rejtélyes módon elhervadnak és kipusztulnak, egy édesanya a gyermeke helyett megkötött száraz ágakat talál a kiságyban. Egy ezer éves boszorkány bújt elő rejtekhelyéről egy fa gyökerei közül. Nehéz… Több

Forgatókönyvíró: Brett Pierce, Drew T. Pierce
Premier (HU): 2021.06.17.
Forgalmazó: ADS Service

2023.03.20 BoBamburg

Laza, de a maga súlycsoportjában egész korrekt film, voltak egészen szép pillanatai és végig lekötött. Ja, és ahhoz képest, hogy nem egy nagy cím, még magyar szinkront is kapott. Unalmas estékre teljesen jó választás.

2020.06.06 Kóborló

a nap véleménye

Egy indie horrorfilm, ami akár emlékezetesebb is lehetett volna, ha kicsit bátrabb lett volna

Kimondottan kedvelem azon horrorfilmeket, ahol a gonosz megtestesülését boszorkányok képezik. Így tehát a 2019-ben bemutatott The Wretched egyfajta hendikeppel indult a megtekintése előtt. A film a számomra nagyra tartott IFC Midnight független filme... Teljes kritika

2021.06.27 Eastern79

Hangulatos ijesztgetés

A régi, klasszikus horrorokat idéző misztikus csemege. Látványos, izgalmas, a végére még egy dupla csavarra is futotta. A főszereplő John-Paul Howard fiatal kora ellenére sármos és igen meggyőző, de a többiek is átlagon felüli teljesítményt nyújtanak. Az utóbbi hónapok egyik kellemes csalódása, igazán élvezhető, mindenképpen egy jól sikerült darabja a műfajnak.

2022.12.08 Zsolt Szabó

Meglepően jobb alkotás is lehetett volna...

Nehéz horrorfilmről jót írnom, ez annak tudható be, mert nem a kedvenc műfajom, de azért is nézek ilyen filmeket, hogy bővítsem a filmek iránti rajongásomat, és megmondható, ez a film az elején pozitív csalódásként indult, és ahogy mentünk egyre jobban a film cselekményébe, egyre szépen laposodott, előjöttek azon dolgok, amik minden ebbe a műfajba tartozó filmre adott, és már úgy mond nem is kellett agyalni rajta, csak sodródni az árral, ebben az esetben a filmmel. A film teljesen független alkotás, semmi nagyobb stúdiónak nem volt köze, ez azért számomra pozitívum, mindig is az ilyen alkotásokat szerettem, amik természetesen a jobbak közé tartoznak. A filmről csak annyit, hogy egy dacos tinédzser fiú, aki szülei küszöbön álló válásával küszködik, szembeszáll egy ezeréves boszorkánnyal, aki a szomszéd nő bőrébe bújik, és annak adja ki magát. Ez a film egyszerű, mint az 1*1, így inkább azoknak ajánlom, akik tényleg szeretik eme műfajt. A film különben simán tini-horrorként is jól működik, a filmben John-Paul Howard a fiatalsága ellenére szerintem jót alakított. A film számomra csak 5/10-et ért.

A látvány, a közeg és a téma mind-mind nagyon tetszetős, kifejezetten jó. Ügyes kivitelezés, és a színészek játéka is elég erős. Igaz, kisebb hibáktól eltekintve. Érdemes megnézni, mert azt azért ki merem mondani, a jobban sikerült alkotások közül va... Több

A film összbevétele 3 824 943 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 484 350 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 526 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Brett Pierce és Drew T. Pierce, valamint a zeneszerző, Devin Burrows második közös filmje a 2011-es Deadheads után. Szerző: hp

A film zenéjét a rendező testvérpár, Brett Pierce és Drew T. Pierce gyerekkori jóbarátja, Devin Burrows szerezte.Szerző: hp

A film forgatása a rendezők, Brett Pierce és Drew T. Pierce otthonainak közelében, Omenában és Northportban zajlott, Michigan államban. Szerző: hp

Bár nem lett kasszasiker, a koronavírus-járvány miatt hat hétig vezette a bevételi toplistát az Egyesült Államokban. Erre legutóbb 2009-ben az Avatar volt képes. Szerző: hp

(2021. 01. 04.)
A hibákat leszámítva, nekem nagyon kellemes meglepetés volt a The Wretched, kifejezetten jól szórakoztam rajta. Megborzongatták a lelkemet, rám tudták hozni a frászt, sőt még viszolyogtam is jó pár jelenettől. Több

Értékelés: 6.5/10
(2021. 07. 12.)
Senki sem kért belőle
Ez a film az amerikai mozikba a lehető legjobbkor érkezett tavaly ilyenkor, amikor a lezárások miatt takaréklángon üzemelő létesítményekben félszeműként is király tudott lenni, viszont a jelenlegi hazai kínálatban semmi létjogosultsága nincs – mondhatni, hívatlanul érkezett. Több

Értékelés: 7.5/10
(2020. 06. 24.)
Habár az idei esztendő nem hemzseg a felejthetetlen horrorfilmes momentumoktól, de a The Wretched néhány pillanata sikeresen rám hozta a frászt, ennél többet pedig nem is kívánhat egy magamfajta régivágású horror-rajongó. Erősen ajánlott látnivaló. Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 07. 01.)
A műfaj klasszikusainak megidézései ügyesek, tiszteletteljesek és sosem öncélúak, a film tempója jó, a hangulata kiváló, egyedül a szereplőválasztás és a színészvezetés tűnik időnként enyhén B-kategóriásnak, de mivel A hívatlannak amúgy is van némi B-filmes bája, ezt könnyedén meg lehet neki bocsátani. Több