Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A hívatlan (2019)

The Wretched

Sabnock Sanatory   2021. 01. 30.

A látvány, a közeg és a téma mind-mind nagyon tetszetős, kifejezetten jó. Ügyes kivitelezés, és a színészek játéka is elég erős. Igaz, kisebb hibáktól eltekintve. Érdemes megnézni, mert azt azért ki merem mondani, a jobban sikerült alkotások közül va... több»

Kóborló   2020. 06. 06.

Egy indie horrorfilm, ami akár emlékezetesebb is lehetett volna, ha kicsit bátrabb lett volna

Kimondottan kedvelem azon horrorfilmeket, ahol a gonosz megtestesülését boszorkányok képezik. Így tehát a 2019-ben bemutatott The Wretched egyfajta hendikeppel indult a megtekintése előtt. A film a számomra nagyra tartott IFC Midnight független filme... teljes kritika»

stevepisti   2021. 01. 18.

Mindenképp pozitív csalódás volt, nem számítottam ennyire komplex történetre. Hasonló történetet láthattunk már korábban, de ilyen valamire való csavarra nem emlékszem. A vége picit a kiszámítható kategóriához sorolható, de nem vészesen. Mindenképp ajánlott a hasonló műfaj kedvelőinek.

Gwen_mot   2020. 11. 03.

Na az ilyen borzongató filmek miatt szerettem meg a horrorokat még annak idején. Elég parás film, úgyhogy készülj fel, gyengébb idegzetű partner esetén rajtad is lesznek karmolásnyomok!

Rajkó   2020. 11. 09.

Nem mondanám egy nagy eresztésnek, de ha úgy vesszük, hogy hány horror jött ki idén, akkor nem olyan veszélyes. Maradjunk annyiban, hogy a nagy egészhez viszonyítva ez egy közepes, de olyan, amit azért viszonylag jó szívvel lehet ajánlani a műfaj ranognóinak.

Brett Pierce és Drew T. Pierce, valamint a zeneszerző, Devin Burrows második közös filmje a 2011-es Deadheads után.

A film zenéjét a rendező testvérpár, Brett Pierce és Drew T. Pierce gyerekkori jóbarátja, Devin Burrows szerezte.

A film forgatása a rendezők, Brett Pierce és Drew T. Pierce otthonainak közelében, Omenában és Northportban zajlott, Michigan államban.

Bár nem lett kasszasiker, a koronavírus-járvány miatt hat hétig vezette a bevételi toplistát az Egyesült Államokban. Erre legutóbb 2009-ben az Avatar volt képes.

A filmet pozitívan fogadták a kritikusok. A horror jelenleg 75 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

Mivel a film kimondottan sikeres volt a streamingszolgáltatóknál, Amerikában közel 50 autósmoziban került bemutatásra.

(Kóborló )

A film 2020. május 1-én vált elérhetővé digitális formában.

(Kóborló )

A filmet a 2019-es kanadai Fantasia Filmfesztiválon mutatták be először.

(Kóborló )

Habár az idei esztendő nem hemzseg a felejthetetlen horrorfilmes momentumoktól, de a The Wretched néhány pillanata sikeresen rám hozta a frászt, ennél többet pedig nem is kívánhat egy magamfajta régivágású horror-rajongó. Erősen ajánlott látnivaló. több»

A hibákat leszámítva, nekem nagyon kellemes meglepetés volt a The Wretched, kifejezetten jól szórakoztam rajta. Megborzongatták a lelkemet, rám tudták hozni a frászt, sőt még viszolyogtam is jó pár jelenettől. több»