Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A hívatlan (2019)

The Wretched

pictuREader Nézhetetlen  2021. 07. 11.

Méghogy

A fenti mondattal fémjelezték a bemutatóját a mozikban ennek a zs kategóriás, logikátlan katyvasznak. Történet: nulla; látvány: nulla; valódi feszültség: nulla.

Kóborló   2020. 06. 06.

Egy indie horrorfilm, ami akár emlékezetesebb is lehetett volna, ha kicsit bátrabb lett volna

Kimondottan kedvelem azon horrorfilmeket, ahol a gonosz megtestesülését boszorkányok képezik. Így tehát a 2019-ben bemutatott The Wretched egyfajta hendikeppel indult a megtekintése előtt. A film a számomra nagyra tartott IFC Midnight független filme... teljes kritika»

Eastern79   2021. 06. 27.

Hangulatos ijesztgetés

A régi, klasszikus horrorokat idéző misztikus csemege. Látványos, izgalmas, a végére még egy dupla csavarra is futotta. A főszereplő John-Paul Howard fiatal kora ellenére sármos és igen meggyőző, de a többiek is átlagon felüli teljesítményt nyújtanak. Az utóbbi hónapok egyik kellemes csalódása, igazán élvezhető, mindenképpen egy jól sikerült darabja a műfajnak.

Sabnock Sanatory   2021. 01. 30.

A látvány, a közeg és a téma mind-mind nagyon tetszetős, kifejezetten jó. Ügyes kivitelezés, és a színészek játéka is elég erős. Igaz, kisebb hibáktól eltekintve. Érdemes megnézni, mert azt azért ki merem mondani, a jobban sikerült alkotások közül va... több»

stevepisti   2021. 01. 18.

Mindenképp pozitív csalódás volt, nem számítottam ennyire komplex történetre. Hasonló történetet láthattunk már korábban, de ilyen valamire való csavarra nem emlékszem. A vége picit a kiszámítható kategóriához sorolható, de nem vészesen. Mindenképp ajánlott a hasonló műfaj kedvelőinek.

Gwen_mot   2020. 11. 03.

Na az ilyen borzongató filmek miatt szerettem meg a horrorokat még annak idején. Elég parás film, úgyhogy készülj fel, gyengébb idegzetű partner esetén rajtad is lesznek karmolásnyomok!

Rajkó   2020. 11. 09.

Nem mondanám egy nagy eresztésnek, de ha úgy vesszük, hogy hány horror jött ki idén, akkor nem olyan veszélyes. Maradjunk annyiban, hogy a nagy egészhez viszonyítva ez egy közepes, de olyan, amit azért viszonylag jó szívvel lehet ajánlani a műfaj ranognóinak.

A film összbevétele 3 824 943 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 7 484 350 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 526 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Brett Pierce és Drew T. Pierce, valamint a zeneszerző, Devin Burrows második közös filmje a 2011-es Deadheads után.

A film zenéjét a rendező testvérpár, Brett Pierce és Drew T. Pierce gyerekkori jóbarátja, Devin Burrows szerezte.

A film forgatása a rendezők, Brett Pierce és Drew T. Pierce otthonainak közelében, Omenában és Northportban zajlott, Michigan államban.

Bár nem lett kasszasiker, a koronavírus-járvány miatt hat hétig vezette a bevételi toplistát az Egyesült Államokban. Erre legutóbb 2009-ben az Avatar volt képes.

A filmet pozitívan fogadták a kritikusok. A horror jelenleg 75 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

A hibákat leszámítva, nekem nagyon kellemes meglepetés volt a The Wretched, kifejezetten jól szórakoztam rajta. Megborzongatták a lelkemet, rám tudták hozni a frászt, sőt még viszolyogtam is jó pár jelenettől. több»

Ez a film az amerikai mozikba a lehető legjobbkor érkezett tavaly ilyenkor, amikor a lezárások miatt takaréklángon üzemelő létesítményekben félszeműként is király tudott lenni, viszont a jelenlegi hazai kínálatban semmi létjogosultsága nincs – mondhatni, hívatlanul érkezett. több»

Habár az idei esztendő nem hemzseg a felejthetetlen horrorfilmes momentumoktól, de a The Wretched néhány pillanata sikeresen rám hozta a frászt, ennél többet pedig nem is kívánhat egy magamfajta régivágású horror-rajongó. Erősen ajánlott látnivaló. több»