A hívatlan

The Wretched

2023.03.20 BoBamburg

Laza, de a maga súlycsoportjában egész korrekt film, voltak egészen szép pillanatai és végig lekötött. Ja, és ahhoz képest, hogy nem egy nagy cím, még magyar szinkront is kapott. Unalmas estékre teljesen jó választás.

2020.06.06 Kóborló

a nap véleménye

Egy indie horrorfilm, ami akár emlékezetesebb is lehetett volna, ha kicsit bátrabb lett volna

Kimondottan kedvelem azon horrorfilmeket, ahol a gonosz megtestesülését boszorkányok képezik. Így tehát a 2019-ben bemutatott The Wretched egyfajta hendikeppel indult a megtekintése előtt. A film a számomra nagyra tartott IFC Midnight független filme... Teljes kritika

2021.06.27 Eastern79

Hangulatos ijesztgetés

A régi, klasszikus horrorokat idéző misztikus csemege. Látványos, izgalmas, a végére még egy dupla csavarra is futotta. A főszereplő John-Paul Howard fiatal kora ellenére sármos és igen meggyőző, de a többiek is átlagon felüli teljesítményt nyújtanak. Az utóbbi hónapok egyik kellemes csalódása, igazán élvezhető, mindenképpen egy jól sikerült darabja a műfajnak.

2022.12.08 Zsolt Szabó

Meglepően jobb alkotás is lehetett volna...

Nehéz horrorfilmről jót írnom, ez annak tudható be, mert nem a kedvenc műfajom, de azért is nézek ilyen filmeket, hogy bővítsem a filmek iránti rajongásomat, és megmondható, ez a film az elején pozitív csalódásként indult, és ahogy mentünk egyre jobban a film cselekményébe, egyre szépen laposodott, előjöttek azon dolgok, amik minden ebbe a műfajba tartozó filmre adott, és már úgy mond nem is kellett agyalni rajta, csak sodródni az árral, ebben az esetben a filmmel. A film teljesen független alkotás, semmi nagyobb stúdiónak nem volt köze, ez azért számomra pozitívum, mindig is az ilyen alkotásokat szerettem, amik természetesen a jobbak közé tartoznak. A filmről csak annyit, hogy egy dacos tinédzser fiú, aki szülei küszöbön álló válásával küszködik, szembeszáll egy ezeréves boszorkánnyal, aki a szomszéd nő bőrébe bújik, és annak adja ki magát. Ez a film egyszerű, mint az 1*1, így inkább azoknak ajánlom, akik tényleg szeretik eme műfajt. A film különben simán tini-horrorként is jól működik, a filmben John-Paul Howard a fiatalsága ellenére szerintem jót alakított. A film számomra csak 5/10-et ért.

A látvány, a közeg és a téma mind-mind nagyon tetszetős, kifejezetten jó. Ügyes kivitelezés, és a színészek játéka is elég erős. Igaz, kisebb hibáktól eltekintve. Érdemes megnézni, mert azt azért ki merem mondani, a jobban sikerült alkotások közül va... Több

2021.07.11 pictuREader Nézhetetlen

Méghogy

A fenti mondattal fémjelezték a bemutatóját a mozikban ennek a zs kategóriás, logikátlan katyvasznak. Történet: nulla; látvány: nulla; valódi feszültség: nulla.

2021.12.24 TomÁcs

Elolvastam a tartalomleírást. Szóval boszorkány. Azt hittem, UFO. Volt benne néhány logikátlan lépés, de elnéztem neki. A történetben volt feszültség és fordulat.

2021.01.18 stevepisti

Mindenképp pozitív csalódás volt, nem számítottam ennyire komplex történetre. Hasonló történetet láthattunk már korábban, de ilyen valamire való csavarra nem emlékszem. A vége picit a kiszámítható kategóriához sorolható, de nem vészesen. Mindenképp ajánlott a hasonló műfaj kedvelőinek.

2021.10.30 Borsossy Nézhetetlen

Idegesít

Rég láttam ennyire buta filmet. Teljesen életképtelen, logikátlan a sztori, a karakterek reakciói stb. Másfél óra szenvedés volt ezt a nagyon-nagyon buta filmet végignézni.

2022.04.02 Lucky04

Jó volt a hangulata, a jump scarek is működtek, mégis egy értelmezhetetlen zagyvaság lett belőle. Ráadásul még azt sem tudtuk meg, hogy a "csodaszarvas" mi a t*kömért evett gyerekeket.

2020.11.03 Gwen_mot

Na az ilyen borzongató filmek miatt szerettem meg a horrorokat még annak idején. Elég parás film, úgyhogy készülj fel, gyengébb idegzetű partner esetén rajtad is lesznek karmolásnyomok!

2021.11.04 freeman

Király film!

2020.11.09 Rajkó

Nem mondanám egy nagy eresztésnek, de ha úgy vesszük, hogy hány horror jött ki idén, akkor nem olyan veszélyes. Maradjunk annyiban, hogy a nagy egészhez viszonyítva ez egy közepes, de olyan, amit azért viszonylag jó szívvel lehet ajánlani a műfaj ranognóinak.