Nő az ablakban

The Woman in the Window

A.J. Finn azonos című bestseller regényét több mint 1 millió példányszámban adták el az Egyesült Államokban. A könyv számos országban került fel a bestseller listák élére, és máig összesen 38 nyelven jelent meg. Szerző: hp

A számos történetbeli egyezés ellenére a Nő az ablakban nem az 1954-es klasszikus thriller, a Hitchcock-féle Hátsó ablak remake-je. Szerző: hp

A Nő az ablakban forgatása 2018. augusztus 6-án kezdődött meg New York Cityben. A munkálatok október 30-án értek véget hivatalosan. Szerző: hp

A A.J. Finn a film alapjául szolgáló regényének jogait még 2016-ban szerezte meg a 20th Century Fox, de csak 2018 márciusában jelentették be, hogy megtalálták az ideális rendezőt Joe Wright személyében. Szerző: hp

A Nő az ablakban-t eredetileg 2019. október 4-én mutatták volna be még a 20th Century Fox égisze alatt, azonban a Fox felvásárlását követően július 9-én a Disney a negatív visszhangot generáló tesztvetítések miatt 2020-ra halasztotta a bemutatót. Szerző: hp

A bestsellert a plágium vádja is majdnem utolérte, mert Sarah Denzil (valódi nevén Sarah Dalton) "Saving April" című regénye sok részletben egyezik vele. Szerző: Berto49

Az író valódi neve Dan Mallory (1979), az A. J. Finn csak álnév.Szerző: Berto49