Keepers
Ólafur Darri Ólafsson
Peter Mullan

A skót partoktól 20 mérföldre lévő apró, lakatlan szigeten három férfi teljesít szolgálatot világítótorony-őrként. Munkájuk meglehetősen unalmas és sivár - ám egy nap egy eszméletlen férfire és egy láda aranyra bukkanak a sziget partjainál. Tudják, hogy az arany sokat ér, ahogy azt is,… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.03.28.
Forgalmazó: Vertigo

2020.08.24 Szilonka

Jól felépített és izgalmas történet. Ebből a filmből is látszik, hogy pár karakterrel és minimális látvánnyal is lehet jó filmet készíteni.

2019.03.26 indingo

A film az előzetes alapján izgalmasnak és érdekesnek tűnt, de 20 perc után rá kellett jönnöm, hogy az előzetesből minden kiderült.

2019.04.12 Yosihiro

Az eltűntek

Bár a film megtörtént eseményen alapul, azt azért valjuk meg, ez igazából, ha megtörtént, akkor egy igencsak drámai történet. Én személy szerint kiváncsi voltam rá, hogy dolgozzák fel. Úgy érzem, remekül sikerült, de kicsit eltértek a valóságtól. A három eltűnt személy nem adott olyan pontos sztorit, amiből élethű filmet lehetett volna készíteni. Maga a film jó lett, bár kissé túllépve önnmagát egy pschyo thillert idéz, másrészt meg, hogy nem fejezték be, kicsit a nézők fantáziájára hagyatkozik, és nem is volt alapja. A történet szerintem félelmetes és agresszív, amiben egy személy alakítását tudom kiemelni, ez Gerarad Butler, ami felemeli a filmet. Olyan drámai színvonalra, ami valóban megérdemli a 4 csillagot. A képi és hangi effektekkel nem voltam megelégedve, a látvány nekem hiányzott. Összeségében egy remek filmet kapunk, amin el lehet gondolkodni, hogy ez valóban megtörtént-e. Akik szeretik az ilyen drámai filmeket, azoknak ajánlani tudom, nem fognak csalódni. Üdv, Yosi

2019.02.24 Berto49

A három toronyőr

Ez a film egy feltételezett változata annak, ami 1900. decemberében történhetett a skót fennhatóság alá tartozó Külső-Hebridák Flannan Isles (skót-kelta nyelven a Na h-Eileanan Flannach) szigetén. A három ember eltűnésére számos elképzelés született,... Teljes kritika

2019.06.03 harnas1207

Kicsit csalódtam, mert többet vártam a filmtől. A sztori izgalmas, és szerintem sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle. Az a tény, hogy fegyvertelenül egy kis szigeten van az ember és a sötétbe bárki lehet ott velünk, elég ijesztő. Ezen a s... Több

A film összbevétele 1 202 522 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 982 550 forintot termelt.

A Kapitány Thomas M. naplójában nagyon nagy vihart írt le, ami 2 napig tartott. Pontosan 1900. december 12-én, 13-án és 14-én nem volt vihar ezen a területen, ezt a helyi meteorológusok is megerősítették. A vihar állítólag akkora volt, hogy mindhárom ember imádkozott, hogy vége legyen. A naplóbejegyzés utolsó dátuma 1900. december 15. volt, ahol azt írta a kapitány, hogy a vihar véget ért, és derült, napos az idő.Szerző: Yosihiro

Az esetről és körülményeiről részletes és ígényes írás olvasható a neten, „Eilean Mór rejtélye” címen. Szerző: Berto49

A stáb négy különböző világítótoronyban forgatott. Szerző: hp

A filmet a Flannan-szigeteken történt hírhedt eset ihlette, melyben három világítótorny őr nyom nélkül eltűnt 1900-ban. Szerző: hp

(2019. 03. 27.)
A megtekintése mindenképp ajánlott a remek atmoszféra, a feszült párbeszédek és zseniális színészi alakítások miatt, de sajnos nem fogja megváltani a műfajt. Az elménkbe viszont garantáltan be fogja napokra ágyazni magát. Több

(2019. 03. 27.)
Az eltűntek is rossz szájízt hagy maga után, bár az kétségtelen, hogy ettől eltekintve képes befurakodni az ember bőre alá, és ide a rozsdás bökőt, hogy utána sokan felcsapják majd a vonatkozó Wikipedia-szócikket. Több
Feketelista
2013