Sosem voltál itt

You Were Never Really Here
elekm90

Alex Manette
Joaquin Phoenix

Joe háborús veterán, és egykori FBI-ügynök. Karrierje során olyan dolgokat látott és tett, amik lényegében tönkretették az életét. Amikor épp nem az öngyilkosság gondolata marcangolja, különböző megbízásoknak tesz eleget, otthonról megszökött, eltűnt vagy emberkereskedők kezére jutott… Több

Rendező: Lynne Ramsay
Forgatókönyvíró: Lynne Ramsay, Jonathan Ames
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2018.05.17.

2024.02.07 Erik Csok

Egy rövid, de annál minőségibb kis akció-thriller!

Nem tudtam semmit erről a filmről, tényleg, még előzetest sem néztem róla, annyit tudtam róla össz-visz, hogy Joaquin Phoenix játszik benne. Most megnézve, egy nagyon jó kis film ez! Ha már úgyis szóba került Joaquin Phoenix, ő itt is nagyon jól játszik, ahhoz képest, amit megszokott tőle az ember, visszafogott, de ez a karakter, a kissé lite-osabb gyilkológép, de ugyanakkor legbelül gyenge karakter nagyon jól áll neki, és mondom, elviszi a hátán az egész filmet. Mellette a főszereplő kislány is jól alakít, meg úgy a többi színész is. A film, az izgalmas, szomorú, meg tud lépni helyenként, és véres is, nem is kicsit. A történet, az nincs túlbonyolítva, de ennyi is elég volt ahhoz, hogy kihozzanak belőle egy jó kis akció-thriller filmet! Szóval, aki még nem látta, és szereti az ilyen filmeket, az nézze meg!

2018.05.15 Berto49

Már megint egy idén nálunk is játszott film, amelynek a végignézése eléggé nehezemre esett. Nagyon korszerű akart lenni. rengeteget bíz a nézőre, a gyakori flashback bejátszások pedig csak bonyolítják a helyzetet. Egy állandóan az öngyilkosságon gond... Több

2021.10.30 Lonka

Vártam, hogy beinduljon a történet, de csak nem akart.

2018.09.14 stomachh

A főszereplő játéka menti a filmet a közönytől. Vontatott, én untam.

2022.01.25 elekm90

Joaquin Phoenix hozza a tőle megszokott színvonalat, de ez a túlzottan minimalista hozzáállás nekem nem jött be. A főhős múltbeli traumája csak villanások erejéig kerül bemutatásra, akárcsak a lelki világa a jelenben. Kétségkívül akadnak benne hatásos jelenetek, de ezzel együtt is csak egy közepes élmény számomra.

A film összbevétele 2 523 610 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 041 960 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 859 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Lynne Ramsay bevallotta, hogy mivel nem készült el a film végleges változata a Cannes-i Fesztiválra, ezért kénytelen volt a még nem befejezett anyagot levetíteni. Alkotása azonban ennek ellenére is hatalmas sikert aratott. Szerző: hp

Film zenéjét a Radiohead gitárosa, a Grammy-díjas és Oscar-díjra jelölt Jonny Greenwood szerezte. A zenész második alkalommal dolgozott együtt Lynne Ramsay rendezővel (Beszélnünk kell Kevinről). Szerző: hp

A Sosem voltál itt világpremierje 2017. május 27-én volt a Cannes-i Filmfesztiválon. Szerző: hp

A film forgatása New York Cityben zajlott 2016. augusztusában.Szerző: hp

(2018. 05. 25.)
Trauma és kalapács
Az Oldboy és a Drive óta tudjuk, hogy igazán komoly dolgokat kalapáccsal kell elintézni. Mellette a kés vagy a pisztoly már kimondottan nőiesnek tűnik. A Sosem voltál itt hallgatag ügyintézője sem véli másként. S bár a testén hordja foglalkozásának mellékhatásait, igazán a lelke érdekes. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 7.5/10
(2018. 05. 17.)
Megrázó portré az egykori tengerészgyalogosról, aki úgy küzd meg a démonjaival, hogy szembenéz velük. Több

(2018. 05. 23.)
Lynne Ramsey folytatja kimagasló, precíz és kiváló pályafutását egy nyomasztó, lehengerlő és elgondolkodtató filmmel az erőszakról, annak hatásáról, és az emberi psziché törékenységéről, amelyet a fantasztikus vágás, a remek zene, és Joaquin Phoenix lebilincselően hátborzongató alkítása tesz kötelezővé. Több

(2018. 04. 27.)
A feszültséget pattanásig fokozó, zajos, valamint a csendes és békés jelenetek váltakozása Johnny Greenwood zenéjével vegyítve tökéletesen mutatja be két azonos lélek gyötrődését, és az abból kivezető utat. Habár kétséget kizáróan a mű jócskán alkalmaz művészfilmes megoldásokat, és az érzelmekre is erősen hat, mégis mindenkinek bátran merem ajánlan... Több