Sosem voltál itt (2017)

You Were Never Really Here

stomachh   2018. 09. 14.

A főszereplő játéka menti a filmet a közönytől. Vontatott, én untam.

Zénó Nézhetetlen  2018. 09. 09.

Borzasztóan gyenge film. Az alapsztori egyszerű, nyugodtan elmehetne egy C kategóriás filmnek. Igenám, de pont egy rehabos, álmodozó, gondolkozó Phoenixre van bízva az egész... hááát... Laposan kezd, jó hosszú, unalmas üresjáratok vannak benne, ahol jobb híján tekertem a filmet... már csak azért néztem végig, hogy hátha lesz a végén egy csavar vagy valami... de sajnos ugyanolyan laposan ér véget, ahogyan elkezdődött.

Berto49   2018. 05. 15.

Már megint egy idén nálunk is játszott film, amelynek a végignézése eléggé nehezemre esett. Nagyon korszerű akart lenni. rengeteget bíz a nézőre, a gyakori flashback bejátszások pedig csak bonyolítják a helyzetet. Egy állandóan az öngyilkosságon gondolkozó volt ügynök, azelőtt háborús veterán a főhős, aki ha éppen nem azon agyal hogyan végezzen magával, különböző megbízásoknak tesz eleget. Legújabb feladata egy elrabolt szexrabszolgaságra kényszerített tinilány megtalálása. Pedig tavaly, Cannes-ban két díjat is bezsebelt a film; az elhízott Joaquin Phoenix megkapta a legjobb színész díját, ugyanakkor a legjobb forgatókönyvnek járó elismerést is a darabnak szavazta meg a zsüri. J.P. esetében sarkosan fogalmazva csekély mértékű színészi alakításról írhatunk, mert szinte az egész arcát beborító szakáll és a lelógó hosszú haj minimálisra csökkenti a mimika és egyéb színészi kellék használatát. A stövegmondásával is baj van, a dörmögése sok esetben csak érthetetlen mormogás. A film abban is csatlakozott a jelenkori elvárásokhoz, hogy a főszereplő deviáns, valami nyomasztóan sötét a múlttal a hátérben.

Milanman   2018. 08. 02.
Joaquin Phenix csúcsteljesítménye és egy ütős sztori a Sosem voltál itt

Joaquin Phoenixről már jó ideje sejtettük, tudtuk, hogy fantasztikus színész, szerencsére a pár évvel ezelőtti önkéntes visszavonulásából is visszatért, hogy a kamerák elé állhasson. Köszönjük meg neki, mert így születhetett meg ez a mestermű is. Igazi egyszemélyes showról beszülünk. A film és annak minden jelenete, amit a színész karaktere, karizmája ural, azért működik, mert klasszisteljesítményt nyújt. Joe ex-katona, vélhetően ex-hírszerző, akinek múltját, gyerekkorát tragikus és traumatikus események árnyékolják be. Ezekből csak flashbackeket láthatunk, de a jelen eseményeivel történő egyezések és utalások pontos képet festenek arról, milyen sebzett személyiség. Joe munkája, hogy fiatal ... több»

Tibor Barkó   2018. 09. 08.

Nagyon gyenge túl jó filmet akartak belőle csinálni se eleje se vége .... időpocsékolás !

Alex Manette
Joaquin Phoenix

A feszültséget pattanásig fokozó, zajos, valamint a csendes és békés jelenetek váltakozása Johnny Greenwood zenéjével vegyítve tökéletesen mutatja be két azonos lélek gyötrődését, és az abból kivezető utat. Habár kétséget kizáróan a mű jócskán alkalmaz művészfilmes megoldásokat, és az érzelmekre is erősen hat, mégis mindenkinek bátran merem ajánlani, hogy bizonyosodjon meg arról, hogy van élet az Elrabolva filmeken túl is. több»

Megrázó portré az egykori tengerészgyalogosról, aki úgy küzd meg a démonjaival, hogy szembenéz velük. több»

Lynne Ramsey folytatja kimagasló, precíz és kiváló pályafutását egy nyomasztó, lehengerlő és elgondolkodtató filmmel az erőszakról, annak hatásáról, és az emberi psziché törékenységéről, amelyet a fantasztikus vágás, a remek zene, és Joaquin Phoenix lebilincselően hátborzongató alkítása tesz kötelezővé. több»

A film összbevétele 2 523 610 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 041 960 forintot termelt. A hazai mozik összesen 6 859 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Lynne Ramsay bevallotta, hogy mivel nem készült el a film végleges változata a Cannes-i Fesztiválra, ezért kénytelen volt a még nem befejezett anyagot levetíteni. Alkotása azonban ennek ellenére is hatalmas sikert aratott.

Film zenéjét a Radiohead gitárosa, a Grammy-díjas és Oscar-díjra jelölt Jonny Greenwood szerezte. A zenész második alkalommal dolgozott együtt Lynne Ramsay rendezővel (Beszélnünk kell Kevinről).

A Sosem voltál itt világpremierje 2017. május 27-én volt a Cannes-i Filmfesztiválon.