Sivatagi madarak (2017)

The Yellow Birds

hsanya182   2018. 06. 27.

Irakban éles bevetésre mennek az újoncok, de nem a fegyverek hangjára fókuszál ez a film, erősebb a dráma a bajtársakinkról és családjaikról. Akció közbeni borzalmak, amit az emberi psziché elég nehezen visel el. A háború után megváltozik minden. Egyszer érdemes látni, befele merengő film ez, lassú zenékkel. Nem az akció szerelmeseié a főszerep, inkább katona családtagoknak érdemes megnézni, belelátni a kőkemény valóságba...

HercegPeter   2018. 11. 17.

Szeretem a háborús filmeket, bár mostanában ritkán jönnek ki jók. Ez is csak egy közepes vagy még annál is gyengébb alkotás. Ezt a filmet talán csak azok érzik át, akik személyesen is érintettek. Külső szemmel nézve nem elég drámai és nem is elég izgalmas. Viszont az utolsó pár perc jól sikerült. Azt nem mondom, hogy megmentette a filmet, de jó lezárást adott neki. Kap is érte 3 csillagot.

Alden Ehrenreich
Alden Ehrenreich