Megkésett kitüntetés

Megkésett kitüntetés

The Last Full Measure

Harmincnégy évvel a halála után William H. Pitsenbarger, Jr. kitüntetésben részesült a második világháborúban vállalt hősies tettéért.

(csd)

Ed Harris
Alison Sudol

2023.08.09 Ahoj poplacsek

Hiába a sok nagy név

Ez a film egyfajta terápiás ventillálás, feldolgozás, kibeszélés miatti jelentőséggel bírhat az amerikaiak számára, de számunkra nem sok relevanciával rendelkezik. Van egy fiatal védelmi minisztériumi alkalmazott (eleve milyen komikus, hogy védelminek hívják a világ első számú demokrácia-exportőrének hadügyminisztériumát), elküldik veteránokat lelátogatni egy posztumusz kitüntetés ügyben jó néhány mentálisan megviselt szegény ördöghöz, amitől nyilván majd gyökeresen másképp néz az amerikai történelemnek erre a részére meg egy sor nagy létkérdésre, de ezt már nem tudom meg, mert egy idő után kiszálltam. A film zenéje úgy van megcsinálva, mintha egy szalagos magnóról menne, ami durván húzza a szalagot. Sok sikert hozzá, többet, mint nekem volt vele. A három csillag főként a szereplői felhozatalnak szól.

2023.05.17 Piczil Zsolt

Ott voltam a Glória támaszpont ostrománál, mert katonák voltunk, ééééés megkésett kitüntetést is kaptunk 3. rész

A legfrissebb film, és már el is tűnt a süllyesztőben. Nem véletlenül! Hiába megtörtént eset, mondjuk ki, egyszerűen unalmasan tálalt, rossz szerkesztéssel, rossz harctéri ábrázolással elkészült film. Hiába játszanak benne profi, öreg színészek, ez a film gyenge. A történet végi megemlékezés jelenete meg szimplán csak roppant kínos. Elbaltázott lehetőség ez a film, rosszabb, mint az ausztrál háborús film (Danger Close) a vietnami csatáról.