Tigrisvilág

Tigrisvilág

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Joe Exotic akár egy átlagos countryénekes is lehetne, nem mindennapi szenvedélye miatt azonban csodabogárnak számít. Imádja a fegyvereket, kissé féktelen, ráadásul több nagymacskája is van, akiket oklahomai állatkertjében tart. S ha még ez sem lenne elég, a barátai sem egyszerű hétköznapi emberek,… Több

Premier: 2020.03.20. | Netflix (2020.03.21.)

1. évad - 8 epizód
2. évad (2021) - 5 epizód

2020.04.20 Szate88

Hiába, ez a dokumentumfilm nagyon ott van, szerintem az utóbbi évek egyik legjobbja, nem azért, mert a téma annyira érdekfeszítő lenne, hanem mert brutál jó a sztoritelling. Imádtam!

2020.03.24 MiAzAki

Ezt a sorozatot nem lehet kihagyni. Egy teljesen más valóságot tár elénk, fegyverek, törvényszegés, a legvadabb képzeletünket is meghaladó karakterek, akció, na és persze a gyönyörű állatok. Zseniális, a legjobb dokumentumfilm-sorozat, amit valaha láttam.

2020.04.01 Gwen

Hidegrázós! Nem is dokumentumfilmnek nevezném, sokkal inkább hasonlít egy brutális valóságshow-ra, aminek nincsenek pozitív szereplői, mégis érdekes, és képes a képernyő elé szegezni. Hihetetlen, hogy valakinek egyáltalán eszébe jutott sorozatot csinálni a sztoriból, de le a kalappal, valóban eredeti ötlet volt.

2020.04.02 Zsolt

A nagyon jó, dinamikus történevezetés szerintem az, ami inkább példaértékű. Szerintem ez nagyon fontos egy dokumentumfilmnél, így sokkal eladhatóbb egy-egy szárazabb téma is.

(2020. 04. 27.)
Jaj, cica
Joe felemelkedésétől a szükségszerű trónfosztásig tart a krónika, amiben a cicaharc persze csak a felszín. Amitől igazán revelatív a sorozat, az az, hogy Amerika egy eddig nem, vagy legalábbis nem így látott arcát mutatja meg. Több

(2021. 01. 27.)
A vadak őrült ura
A koronavírus-járvány kezdetén debütált a Netflixen a Tigrisvilág című dokumentumfilm-sorozat, és gyorsan elképesztő sikert aratott. Bár dokumentumértéke sok esetben erősen megkérdőjelezhető, összességében mégis hiteles képet fest a kortárs Amerikáról, és igen izgalmas gengsztersztori is. Több