Timbuktu

Nem messze a szélsőséges iszlamisták felügyelete alatt tartott ősi mali várostól, Timbuktutól, az állattenyésztő Kidane békésen él a homokdűnék között a családjával. Eközben a városban az emberek szenvednek, és tehetetlenek a dzsihádisták fenyegetéseivel, valamint vallási kontrolljával szemben.… Több

Forgatókönyvíró: Abderrahmane Sissako, Kessen Tall
Ország: Franciaország, Mauritánia
Premier (HU): 2015.02.12.
Forgalmazó: Vertigo

2021.02.20 László Kakuk

Vallási ideológia foglyai

Jó film. Beleláthatunk, hogy "magukkal kötve mint a kéve" élnek középkori gondolatok között.

2016.05.05 irodalmialkotas

em messze a szélsőséges iszlamisták felügyelete alatt tartott ősi mali várostól, Timbuktutól, az állattenyésztő Kidane békésen él a homokdűnék között a családjával. Eközben a városban az emberek szenvednek, és tehetetlenek a dzsihádisták fenyegetései... Több

2015.03.14 LionScot

Gyönyörű helyszín, megható történet, mindamellett, hogy az iszlámok sötét oldalát mutatja be!! Ajánlom mindenkinek!!

2015.02.22 danialves

A produkcióból hiányzik egy központi narratíva, és Abderrahmane Sissako rendező valóban sokkal inkább az életképekre és az egy-egy jelenetes szkeccsekre helyezi a hangsúlyt munkájában. Ami egy ilyen jellegű darabban hatalmas előny is lehetne, hiszen ... Több

2015.03.31 feri921219

Teljesen megdöbbentem a film láttán :( Nem jó iszlám földre születni :/ Értékes film, letaglózott! 10/10

A filmet valós történet ihlette: egy fiatal házaspár 2012-ben, Oualata-ban, Mauritánia dél-keleti részén történő meggyilkolása adta a rendezőnek az alapötletet.Szerző: erare

Abderrahmane Sissako rendező Élet a földön (1998) című filmje Cannes-i Filmfesztivál-díjas alkotás, mely a Taorminai Filmfesztivál Ezüst Díját és a Milanói Filmfesztivál Közönségdíját is elnyerte.Szerző: erare

A film Mauritánia első Oscar-díjra benevezett filmje.Szerző: erare

A filmet Oscar-díjra jelölték a legjobb idegen nyelvű film kategóriában. Szerző: erare

(2015. 03. 28.)
Csendes dzsihád
A Timbuktu egy lassú tempójú, de végtelenül őszinte és hiteles alkotás az észak-afrikai térséget sújtó vallási konfliktusokról. Az Oscar-jelölt film megérdemelten kapott helyet az Akadémia legjobb öt idegennyelvű alkotása között idén. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 08. 04.)
Békés tájak, békétlen emberek
Mielőtt azt hinnénk, hogy a National Geographic csatornát nézzük, gyorsan megköveznek valakit. A vallási fanatizmusról szóló afrikai film nem csak a témája miatt került be az Oscar-jelöltek közé, bár nem a mezőny legerősebb darabja. Több