Timbuktu

Timbuktu

2021.02.20 László Kakuk

Vallási ideológia foglyai

Jó film. Beleláthatunk, hogy "magukkal kötve mint a kéve" élnek középkori gondolatok között.

2016.05.05 irodalmialkotas

em messze a szélsőséges iszlamisták felügyelete alatt tartott ősi mali várostól, Timbuktutól, az állattenyésztő Kidane békésen él a homokdűnék között a családjával. Eközben a városban az emberek szenvednek, és tehetetlenek a dzsihádisták fenyegetései... Több

2015.03.14 LionScot

Gyönyörű helyszín, megható történet, mindamellett, hogy az iszlámok sötét oldalát mutatja be!! Ajánlom mindenkinek!!

2015.02.22 danialves

A produkcióból hiányzik egy központi narratíva, és Abderrahmane Sissako rendező valóban sokkal inkább az életképekre és az egy-egy jelenetes szkeccsekre helyezi a hangsúlyt munkájában. Ami egy ilyen jellegű darabban hatalmas előny is lehetne, hiszen ... Több

2015.03.31 feri921219

Teljesen megdöbbentem a film láttán :( Nem jó iszlám földre születni :/ Értékes film, letaglózott! 10/10

2016.01.26 Pumpu

Kemény portré ez az iszlám sötét oldaláról; hová fajulhat a fanatizmusa. Megdöbbentően hat az európai, felvilágosult emberre, hogy efféle dolgok még megtörténnek a 21. században. Látókört szélesítő, erősen Oscar-díjra esélyes film.

2015.08.19 acey

Gyönyörű helyszínen játszódó, megható történet, mely egyszerűen és tisztán mesél a szerelemről, bemutatva egy távoli kultúra szépségeit, és az azt minden téren korlátozó és elnyomni szándékozó fanatizmus kemény és értelmetlen igazságban gyökerező arcát. Ezt a filmet látni kell.