Én vagyok az apád

Én vagyok az apád

Tirailleurs

1917-ben Bakary Diallo jelentkezik a francia hadseregbe, hogy csatlakozzon 17 éves fiához, Thiernóhoz, akit erőszakkal besoroztak. A frontra küldött apa és fia együtt néznek szembe a háborúval.

Thierno a tisztje lelkesedésétől felbuzdulva, aki a harcok szívébe akarja vinni, felszabadítja magát,… Több

Forgatókönyvíró: Olivier Demangel, Mathieu Vadepied
Ország: Franciaország, Szenegál
Premier (HU): 2023.12.07.
Forgalmazó: Vertigo
François Chattot
Mathieu Vadepied
Jonas Bloquet

2023.12.08 ZiggityZag

Hát, nem is tudom. Nagyon kemény sztori, pláne a történelmi háttere miatt, de úgy érzem, hogy ezt érdemes ettől függetlenül fenntartásokkal fogadni.

2023.12.07 panhnedy

Az alakítások, a díszlet és a jelmezek igazán pazarul sikerültek, de a történet valahogy nem fogott meg.

A film bemutatásának napján derült ki, hogy az Ardennekben zajló forgatás során felhasznált több mali és elefántcsontparti statiszta illegális bevándorló volt, emiatt el kellett hagyniuk Franciaországot.Szerző: csd

Mivel a főszereplők nem beszélnek franciául, így úgy döntöttek, hogy fula nyelven beszélnek, amelyet feliratoznak.Szerző: csd

Mathieu Vadepied rendező az Életrevalók (2011) forgatásán találkozott Omar Sy színésszel, ahol ő volt az operatőr. Sy-t a Tirailleurs (2022) főszereplőjének szánták évekig a fejlesztés során, amíg túl idős nem lett a fiú szerepéhez, és elgondolkodott azon, hogy csak producerként és nem főszereplőként szerepeljen. Végül elvállalta az apa szerepét.Szerző: csd

A filmet 2021. augusztus 23-tól 2021. október 13-ig Franciaországban forgatták, majd 2022 januárjában Szenegálban folytatták a munkálatokat.Szerző: csd