Egy fiatal német katona az első világháború nyugati frontján borzasztó események tanúja és elszenvedője lesz, melyek során kénytelen megtapasztalni a velőig hatoló szorongás érzését is.
Egy gyönyörűen felvett és bemutatott háborús film, ami azonban semmi újat sem mond vagy mutat. Szinte minden jelenetet többször láthattuk már más filmekben, ezért a remek zenei aláfestésen és a kiváló hangmérnöki munkán kívül másért nem tudom ajánlani filmet azoknak, akik sok háborús filmet néznek. Gondolom, az átlag filmezőnek ez biztos izgalmas, és vannak pontok, ahol tényleg az, de nem igazán láttam semmit itt, ami új szemszögből mutatott volna be egy borzasztó történelmi eseményt.
Az első percektől egy film zenéje megalapozza a film hangulatát. Itt csend volta film elején, túl nagy csend! Néha a csend hangosabb minden szónál. Viszont az aláfestő zene először, valahogy nem illet a cselekményhez, de aztán egyensúlyba került a k... teljes kritika»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Ez az a film, amit kettő évvel ezelőtt teljesen más szemmel néztünk volna. Az érzések, a gondolatok, a film üzenete kesernyést ízt hagy a szánkban, és aktuálisabb, mint valaha. Kissé bosszantó, hogy nem tanulunk a történelmünkből, a hibákat elkövetjü... teljes kritika»
Perverz dolog háború miatt kihirdetett veszélyhelyzetben háborús filmet nézni. Elfajult, abnormális világunk olyan körülményeket teremt, amikor többször is fogat kell mosni a rossz szájíz miatt. Megéri a szájöblítés, ezt a filmet látni kell, aktuálisabb, mint valaha. A 17 éves Paul Bäumer módjára fogalmunk sincs, mi zajlik a csatatéten, tudásunk távol áll a valóságtól. Remarque művét először 1929-ben adták ki, mint az első háborúellenes regényt. 1930-ban már filmet készítettek belőle és megérdemelten nyerte el a legjobb film és a legjobb rendező Oscar-díját. A mostani 2022-es verzió ismét megragadja a könyv lényegét, rendíthetetlen a háború ábrázolásában, a valósághű cselekmények, a háború szörnyűségeinek és borzalmának bemutatásában. Sok híres és kevésbé híres háborús filmet is megnéztem már /Saving Private Ryan, Dunkirk/, de amit Edward Berger rendező és csapata itt művelt, az még mindig hihetetlen, és a háború legrémségesebb ábrázolása, amit valaha láttam. Amit bánok, hogy nem nagyvásznon sikerült megnézni a filmet, de talán egyszer az is összejön! Nézzétek, nagyon jó!
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Na, csináltak a Ryan közlegény megmentése óta egy nagyon szuper, jól elkészített háborús filmet. Nagyon tetszett, hogy német szemszögből láttuk az első világháborút, és kimondottan, hogy egy csapat katona szemszögéből láttam a mértéktelen brutalitást... több»
Volt benne pár jó csatajelenet, de sajnos a szereplők bemutatása nem túl mély volt, ezért nem jött be annyira. Volt benne egy kb. 1 éves időugrás, amit szerintem el lehetett volna kerülni. Pozitívum volt viszont, hogy a compiégne-i fegyverszünet megk... több»
A film alapját Erich Maria Remarque német író regény adja, a Nyugaton a helyzet változatlan, mely 1929-ben jelent meg. A történet igazából saját élményeit tükrözi, azokból az a hónapokból merítkezve, melyeket az első világháború nyugati frontján töltött 1917-ben, a megsebesüléséig.
(Cinematograph)A film technikailag nem egy régebbi film remake-je, hanem egy könyv új adaptációja. Ian Stokell és Lesley Paterson írta a forgatókönyvet Erich Maria Remarque 1928-as regénye alapján.
(Hupka Adrián)A film már évek óta készült. Eredetileg Mimi Leder és Roger Donaldson rendezte volna Ian Stokell és Lesley Paterson forgatókönyve alapján.
(Hupka Adrián)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »