Videók

Titánia főtitánja, aki több mint húsz éve uralkodik népe fölött, haldoklik. Ágya mellett ott van felesége, Angelika, valamint ifjú tábornoka és titkára, akik még mindig teljesítik őrült parancsait. A tévében az ereje teljében lévő Főtitán látható, amint népe ünnepli bölcs lépéseiért. Hirtelen roham végez az ágyban a főtitánnal. Angelika hívatja a három dublőrt, megköszöni eddigi szereplésüket. A dublőrök tudják, hogy meg kell halniuk. Elszöknek éjjel, hárman háromfelé. Végül azonban mindhárman visszakerülnek a fővárosba. Aki potenciális trónkövetelőnek számít, mint a színész és a rabló, azt lelövik. A kisember kocsis túléli a hatalommal való találkozást, a gyászszertartáson kakaskukorékolással jelzi: hajnalodik.

Forgatókönyvíró: Bacsó Péter
Ország: Magyarország
Premier: 1988
Bodrogi Gyula
Udvaros Dorottya

2015.10.18 Turro

Szerintem ez nagyon ütős, mintha az 1984 és a Diktátor kombinációját láttam volna. Hihetetlen, hogy eddig még csak nem is hallottam a filmről, szerintem egyszerűen zseniális.

2015.06.03 Alphik

Megvan a maga sajátos dinamikája a cselekménynek, nem egy pörgős film szerintem, de érdemes megnézni. Kis türelem kell hozzá, de ez a legkifinomultabb társadalmi kritika, amit valaha láttam.