Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A miniszter félrelép (1997)

A miniszter félrelép

rainman   2021. 03. 22.

Andi Vajna bemutatja..., hogyan készítsünk hollywoodi blockbustert magyar módra. Fogjunk egy nagy sikerű angol színdarabot (Ray Cooney out of order), adaptáljuk itthoni környezetbe, dobjuk bele a kor legnagyobb hazai színészeit (Koltay Róbert, Kern A... több»

Berto49   2019. 05. 26.

Sikertelen légyott rengeteg bonyodalommal

A tegnapi napom e komédia jegyében telt el. Először megnéztem a József Attila Színházból közvetített előadás felvételét, majd – ki tudja hányadszor – a belőle készített filmet, amit lehetetlen megunni. Sokan a legjobb magyar filmvígjátéknak tartják, nézői csúcsát még jelenleg is tartja. Kern András és Koltai Róbert utánozhatatlan! Szerintem is benne van a három legjobb ’45 után készített vígjáték között, együtt a „Tizedes meg a többiek”-kel és a „Csak szex és más semmi”-vel. A színdarabot áttették magyarországi viszonyokra, feldúsították zenével, kiléptették a zárt szobából (a reklámok túlságosan szembeötlők voltak, de mit lehet tenni, a szponzorokra akkor is, most is nagy szükség volt/van) és ismert színészek játszották a kisebb szerepeket is. Reviczky Gábor különösen jó volt, de Dobó Katának sem kellett szégyenkeznie (a szó szoros értelmében nem volt oka rá.) Az első öt perc után a néző arcát folyamatos mosoly jellemezte, amit a gyakori gagbombák, beszólások harsány hahotává változtattak. Mindig újabb és újabb váratlan fordulatok következtek, erősen megerőltetve a nevetőizmokat. Rosszkedv, vagy depresszió ellen recept nélkül is használható, még a kezelő orvosa, vagy a gyógyszerésze véleményét sem kell kikérnie.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Dobó Kata a testével (mással nem nagyon tud), Kern és Koltay a zsenialitásával kápráztatja el a férfi nézőket. Ami még szerethető a filmben, az Kállai Feri bácsi, aki nekem mindig tanú marad. Jó poénok, idétlen szituációk, de szerethető film.

7ETEDIK   2020. 02. 18.

Azon kevés magyar filmek egyike, amit valóban szeretek és meg tudok nézni. Utálom Kernt, Koltait meg pláne, de itt valóban színészkednek, és pazarul hozzák szerepeiket. A többi szereplőről nem is beszélve.

MP170506   2017. 07. 10.

Érdekes film, mint minden magyar film. Humoros, jók a poénok, de a cselekmény szerintem nem eléggé kiforrott.

Ms. Akárki   2019. 05. 18.

Zseniális egyedi magyaros humorú vígjáték. Koltai Róbert és Kern András igazi klasszikusa. Imádom a mai napig és rengetegszer láttam. Tökéletes helyzetkomikumra épül az egész. Nem bonyolították túl és ez így van rendjén.

diumiu   2018. 01. 30.

A maga idejében ez a film egy tökéletes film volt, több mint 20 évvel a film megjelenése után persze már más szemmel nézi az ember. Szerintem a történet jól kitalált, a szereplők jól lettek kiválogatva és a kivitelezés is tetszett.

A filmben szereplő Astoria a főváros legelőkelőbb szállodája.

(7ETEDIK )

Kern és Koltai a népszerű színházi darabot filmesítették meg.

(7ETEDIK )

A film egyes jeleneteit az Astoria Szállóban forgatták.

(Yosihiro )