A miniszter félrelép

A miniszter félrelép

2022.01.20 Emmersson

Ami csak kell egy vígjátékba

Remek helyzetkomikumokra épülő darab. Színpadon jobban megél, de nagyon jól megoldották filmen is.

Dobó Kata a testével (mással nem nagyon tud), Kern és Koltay a zsenialitásával kápráztatja el a férfi nézőket. Ami még szerethető a filmben, az Kállai Feri bácsi, aki nekem mindig tanú marad. Jó poénok, idétlen szituációk, de szerethető film.

2019.05.26 Berto49

Sikertelen légyott rengeteg bonyodalommal

A tegnapi napom e komédia jegyében telt el. Először megnéztem a József Attila Színházból közvetített előadás felvételét, majd – ki tudja hányadszor – a belőle készített filmet, amit lehetetlen megunni. Sokan a legjobb magyar filmvígjátéknak tartják, nézői csúcsát még jelenleg is tartja. Kern András és Koltai Róbert utánozhatatlan! Szerintem is benne van a három legjobb ’45 után készített vígjáték között, együtt a „Tizedes meg a többiek”-kel és a „Csak szex és más semmi”-vel. A színdarabot áttették magyarországi viszonyokra, feldúsították zenével, kiléptették a zárt szobából (a reklámok túlságosan szembeötlők voltak, de mit lehet tenni, a szponzorokra akkor is, most is nagy szükség volt/van) és ismert színészek játszották a kisebb szerepeket is. Reviczky Gábor különösen jó volt, de Dobó Katának sem kellett szégyenkeznie (a szó szoros értelmében nem volt oka rá.) Az első öt perc után a néző arcát folyamatos mosoly jellemezte, amit a gyakori gagbombák, beszólások harsány hahotává változtattak. Mindig újabb és újabb váratlan fordulatok következtek, erősen megerőltetve a nevetőizmokat. Rosszkedv, vagy depresszió ellen recept nélkül is használható, még a kezelő orvosa, vagy a gyógyszerésze véleményét sem kell kikérnie.

2020.02.18 HE7EDIK

Azon kevés magyar filmek egyike, amit valóban szeretek és meg tudok nézni. Utálom Kernt, Koltait meg pláne, de itt valóban színészkednek, és pazarul hozzák szerepeiket. A többi szereplőről nem is beszélve.

2021.03.22 rainman

Andi Vajna bemutatja..., hogyan készítsünk hollywoodi blockbustert magyar módra. Fogjunk egy nagy sikerű angol színdarabot (Ray Cooney out of order), adaptáljuk itthoni környezetbe, dobjuk bele a kor legnagyobb hazai színészeit (Koltay Róbert, Kern A... Több

2017.07.10 MP170506

Érdekes film, mint minden magyar film. Humoros, jók a poénok, de a cselekmény szerintem nem eléggé kiforrott.

2019.05.18 Ms. Akárki

Zseniális egyedi magyaros humorú vígjáték. Koltai Róbert és Kern András igazi klasszikusa. Imádom a mai napig és rengetegszer láttam. Tökéletes helyzetkomikumra épül az egész. Nem bonyolították túl és ez így van rendjén.

2018.01.30 diumiu

A maga idejében ez a film egy tökéletes film volt, több mint 20 évvel a film megjelenése után persze már más szemmel nézi az ember. Szerintem a történet jól kitalált, a szereplők jól lettek kiválogatva és a kivitelezés is tetszett.

2019.05.15 Di Canio

Ezt a filmet még a moziban láttam először, bementünk valamit nézni, ez volt leghamarabb hát megnéztük és nem bántuk meg. Magyar filmhez képest jó kis poénok jó kis történet, egy igen jó vígjáték volt ez.

2015.01.29 Bizsu82

szakadtam a röhögéstől, nagyon jó, pörgős, vicces film, fordulatokkal teli

2018.07.07 oneminute

Magyar, egyszer nézhető, de egyébként nincs benne sok.

2017.05.17 Zoer8993

Bár jobb véleménnyel lehettem volna erről a filmről de sajnos nagyon uncsi. Kezdve a sztorival ami elég sablonos és kiszámítható volt számomra. Maguk a színészek egész jól játszottak de ez sem mentette meg az én szememben a filmet.

2018.06.15 schvarz

Az egyik kedvenc magyar filmet, időnként újra nézem és nem untat. Nagyon jó a humora, minden jelenetén lehet nevetni és többszöri nézésre is ugyanúgy szórakoztat. Minden színész egy igazi karakter benne.

2017.02.09 Enjoy

A kedvenc magyar filmem ez. Nagyon jól alakít benne Kern András, de a többi szereplő színész is. Végig egy igazán pörgős, cselekményes film, amin folyamatosan végig lehet nevetni.