Árnyak és köd

Árnyak és köd

Shadows and Fog

Az Árnyak és köd című krimi az 1920-as években játszódik egy európai városban. A környéket egy éjszakai fojtogató tartja rettegésben, azonban itt a sikátorokban mindenféle ember feltűnik a bohóctól a kardnyelőig. Egy kisember, Kleinman nagy nehezen, de bekapcsolódik a rejtély megfejtésébe,… Több

Rendező: Woody Allen
John Malkovich
Madonna

2019.02.17 Berto49

Kisember a ködös éjszakában

Szerintem, ha Woody Allen évente legalább egy filmet nem készítene elvonási tünetei lennének. Már csak a nagy számok törvénye miatt is sikerült néhány jelentős alkotást készíteni, mert hihetetlenül gazdag az életműve, számos műfajt, stílust kipróbált. Öntörvényű alkotó, nem hajlandó a mainstream irányába elmozdulni. Az Oscar-díjait sem sokra értékeli, 1978-ban az „Annie Hall” kapcsán el sem ment a díjkiosztó gálára. Ezzel a filmmel Fritz Lang és Murnau expresszionista metódusát utánozta a maga szokásos gunyoros módján. Elképesztő a felvonultatott szereplőgárda, a megszokott Mia Farrow (kapcsolatuk a következő évben botránytól sem mentesen meglazult) mellett kis szerepekben többek között Madonna, John Malkovich, Kathy Bates, Jodie Foster, John Cusack látható. Természetesen Allen a főszereplő, a beszélő nevű Kleinman alakítójaként, bár a későbbi rendezéseiben már egyre ritkábban szerepelt. Azokat jobban is kedvelem, mint például a „Match point”, vagy a „Kasszandra álma”. Nálunk általános felháborodását okozna, ha nem Kern András szinkronizálná.

2017.06.07 trinagl

Ez a film egy kötelező darab, szerintem egyszerűen mindenkinek látnia kell. A sztori nincs kifejezetten túlbonyolítva, épp ezért fogyasztható, viszont ez a humor nem egy könnyű eset. Rá kell hangolódni az egészre.

2017.06.04 Vuk

Nem az a tipikus Woody Allen film, persze azért felismerhető, de nálam a hangulata abszolút ütős volt. Egy kissé talán lehangoló is volt az egész így. Hiába, eléggé emelkedett humorú film, épp ezért alighanem nem mindenkinek fog bejönni.

Az egész filmet éjszaka forgatták. Szerző: rbernadett