Nem én vagyok Rappaport

Nem én vagyok Rappaport

I'm Not Rappaport
Videók

Nat Moyer már betöltötte a nyolcvanat, de ma is olyan mint egy kis csibész. Egész nap dől belőle a hülyeség, ellenállhatatlan dumájától a környezete a falra mászik. Egyetlen barátja Midge, a hozzá hasonló korú, fekete házmester, akivel naphosszat a Central Park padjait koptatva idézik fel emlékeiket. Amikor Midge munkáját veszély fenyegeti, Nat érzi, hogy felébredt benne a régi tűz, s beveti a nehéztüzérséget barátja nyugdíjba küldése ellen. S ha már így benne van, ideje zöldágra vergődnie lányával, aki nyugdíjasotthonba akarja dugni, segítenie egy narkós kölykön és egy csőd szélén álló boltoson, és tisztességre tanítania a környékbeli gazfickókat.

Rendező: Herb Gardner
Forgatókönyvíró: Herb Gardner
Premier (HU): 1997.10.28.

2019.07.07 Yosihiro

Nem én vagyok.....

Kicsit félve ültem le nézni ezt a filmet aztán kellemes meglepetésben volt részem. A sztrájk ebben a filmben egy "Etalon" szó és mondhatni a film gerincét is alkotja. Egy olyan világba csöppenünk ami mindenki számára csak idö kérdése. A Két úriember elött le a kalapom ezt a filmet remekül játszották el. Ez a világ a Centrál park ahol az események történnek egy nem mindennapi képzelöerövel , fantáziával és régi emlékekkel felépített történet melyben az idösemberek olyan kalandokba keverednek ami a kor és a mindennapi világban hétköznapi. A megoldás részükröl már korántsem mindennapi hiszen egy kis hazugsággal és leleményességgel próbálják régi énjüket a mai világban tartani. A végére ugyan minden jóra fordul de mi mint nézök maradandó élményt kapunk. Összeségében a film képi és hanghatása jól sikerült. A két föszereplö alakítása nálam egy díjat megérdemelt volna. Ami igazán megmarad az emberben az talán az hogy az idöskor elteltével a régmúltra emlékezve igazából nem élhetünk hiszen a körülöttönk lévö világ változik. Erre a filmre sem érkezett komment amin elcsodálkoztam hiszen ez egy jó film remélem késöbb lesz aki leírja a véleményét. Én csak ajánlani tudom mindenki számára. Üdv Yosi

A film összbevétele 26 011 dollár volt (imdb.com).