A legényanya (1989)

A legényanya

Dada   2019. 11. 04.

fantasztikus, abszurd, mosolyogtató alkotás :) Isten áldja Garas Dezsőt érte

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Béláim az Úrban! Zseniális magyar filmszatíra.Kállai,Koltay,Garas nem semmit játszanak ebben a filmben,és aki még őket is felúlmúlja az nem más mint Eperjes Károly !!! Mindenkinek ajánlott.

Yosihiro   2018. 04. 29.

Igazából nem rossz történet csupán a befejezés nem tetszett. Egy igazi vígjátékot nem így kellett volna lezárni. A filmben vannak örök momentumok igaz de a vég keserű. Színészi alakításokban nem szenved a film. Összességében egy közepes kikapcsolódást nyújtó groteszk magyar film. Üdv yosi

Deku   2017. 07. 26.

Nem sokszor dicsérek meg magyar filmet de ezt muszáj volt, tökéletesre sikeredett. A film tök jó kis hangulatot teremtett, meg volt a maga bája, ami elvarázsolja a nézőt és leköti a figyelmét.

Menyét Ibolya   2015. 09. 23.

adelheid a második hozzászólásban totál benézte ezt a filmet. egyébként rajta kívül sokaknak csak egy vígjáték ez, csak azt nem értem, hogy ők pl az elejét átpörgették, vagy csak nem értik?

irongozu   2015. 11. 21.

Alap film. Nagyon tetszett. Eperjes fantasztikus.

Enjoy   2017. 02. 09.

Tipikus magyar vígjáték, klasszikus színészekkel. Magyar vígjáték kategóriában átlagos. Jó, egyedi, igazi magyar a humora. Akik szeretik a műfajt azoknak tetszeni fog.

A film forgatókönyve valószínűleg az Ondrej Sekora: Pripócs város krónikája című könyv átirata.

(Sabnock Sanatory )

Garas Dezső egyetlen filmrendezése.

(harnas1207)

A filmet a Komárom-Esztergom megyében található Dágon, Gyermelyen és Gyarmatpusztán forgatták.

(harnas1207)

Schwajda György A rátóti legényanya című könyve alapján készült.

(harnas1207)

A film egy létező Vas megyei településen, Rátóton játszódik.

(LionelMessi10)