Vélemények: A legényanya (1989)

Dada   2019. 11. 04.

fantasztikus, abszurd, mosolyogtató alkotás :) Isten áldja Garas Dezsőt érte

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Béláim az Úrban! Zseniális magyar filmszatíra.Kállai,Koltay,Garas nem semmit játszanak ebben a filmben,és aki még őket is felúlmúlja az nem más mint Eperjes Károly !!! Mindenkinek ajánlott.

Yosihiro   2018. 04. 29.

Igazából nem rossz történet csupán a befejezés nem tetszett. Egy igazi vígjátékot nem így kellett volna lezárni. A filmben vannak örök momentumok igaz de a vég keserű. Színészi alakításokban nem szenved a film. Összességében egy közepes kikapcsolódást nyújtó groteszk magyar film. Üdv yosi

Deku   2017. 07. 26.

Nem sokszor dicsérek meg magyar filmet de ezt muszáj volt, tökéletesre sikeredett. A film tök jó kis hangulatot teremtett, meg volt a maga bája, ami elvarázsolja a nézőt és leköti a figyelmét.

Menyét Ibolya   2015. 09. 23.

adelheid a második hozzászólásban totál benézte ezt a filmet. egyébként rajta kívül sokaknak csak egy vígjáték ez, csak azt nem értem, hogy ők pl az elejét átpörgették, vagy csak nem értik?

irongozu   2015. 11. 21.

Alap film. Nagyon tetszett. Eperjes fantasztikus.

Enjoy   2017. 02. 09.

Tipikus magyar vígjáték, klasszikus színészekkel. Magyar vígjáték kategóriában átlagos. Jó, egyedi, igazi magyar a humora. Akik szeretik a műfajt azoknak tetszeni fog.

kisssjanka   2018. 05. 04.

A legényanya filmben bőven van társadalomkritika, amit sokan nem vesznek észre. Kivételesen groteszk humorú, egyedülálló vígjáték, ami nálam klasszikusnak számít. És nem utolsósorban igencsak megnevettet.

Beniko   2015. 11. 23.

Nagyon szellemes film. Ez a Bélázás hatalmas ötlet volt.

sullerb1022   2015. 01. 27.

Nem rossz film, alapvetően a mondanivalója miatt tetszik.

viraggg   2016. 01. 24.

Kedvenc fekete-fehér magyar filmem, számomra egy örök klasszikus, bármikor nézem, nagyokat derülök rajta. Jó a történet, Eperjes szerintem nagyon jól játssza a karakterét, a Bélákat pedig imádom.

storeman   2015. 11. 28.

Nagyon jó ez a film. Játszhatnák egy kicsit gyakrabban is a tv csatornák. Nekem a házarrábtolós jelenet tetszik a legjobban, meg amikor Eperjes a traktoron táncol.

adelheid   2015. 02. 25.

Béláim az úrban. ez egy gondolkodásra egyáltalán nem késztető, kikapcsolódáshoz tökéletes film. A faluban mindenki Béla, ami nem kis galibát okoz. Én szeretem a film humorát, pláne amikor mennek a tanácsházára, és begyakorolják a szöveget. A tisztes ... több»

tomaraya   2016. 03. 30.

Tavaly Szilveszterkor ment a tévében, amikor már nagyon fáradtak voltunk apósommal. De ahogy elkezdődött a film, teljesen felébredtünk, és végig nevettük az egészet. A traktoros iskolába miután végez, és nagy szakértelemmel megállapítja, hogy nincs benne motor...

Zacsi   2015. 03. 10.

Kötelező klasszikus,remek groteszk humort alkalmaz,ami egyben társadalom kritika is.

Szalai Ádám   2018. 04. 06.

Életem során legtöbbször újra és újra megnézett film volt. Számomra egy örök klasszikus magyar film.