Totoro - A varázserdő titka

Tonari no Totoro

2023.08.01 Lipót Testvér

Sajnos nem ez a legjobb...

A legkisebb korosztálynak való Mijazaki-film. Jó a hangulata, de az „eredeti” elemeket már felhasználták a Kikiben és a Pom Pokóban. Aranyos, a nyitánydalt le is töltöttem, de nem ez a legjobb. Egyébként ez egy jó kis film, bölcsen van megalkotva, kisgyerekeknek tökéletes.

2020.07.27 qwer

Van valami varázslatos Miyazaki meséjében, abban, ahogyan teljesen eredeti módon jeleníti meg a gyermeki látásmód egyszerűségét és tisztaságát. Nincs izgalmakban és fordulatokban teli cselekménye, csupán azt mutatja be, hogyan fedezi fel két kislány ... Több

2017.11.14 ArpiHajdu és Réci

A ház cuki szelleme

A Totoro egy nagyon cuki, ugyanakkor egy remek kis animációs alkotás, miközben nagyszerűen bizonyítja, hogy egy szellemnek nem kell feltétlenül gonosznak lennie, ha már szerepel egy történetben. A Nauszikaa és a Porco Rosso után továbbra is ismerkede... Teljes kritika

2017.12.24 Deku

Ettől a filmtől nem vártam kevesebbet mint amit itt végül nyújtani tudott. A karakterek igen erős jellemeket kaptak és végig tudta tartani az érdeklődési szintemet is ami külön jó pont volt neki.

2017.10.17 Lamboh

Az egyik legaranyosabb és egyben legfurább Ghibli filmnek tartom. Jó néhány teória született már - néhány egészen szürreális - a film történetével kapcsolatban, de talán jobb ha az ember inkább csak nézi, és élvezi, ahelyett, hogy próbál mindenfélét belemagyarázni.

2018.10.21 Csillagpor

Aranyos mese de ez az anime főleg gyerekeknek szól. Nemrég elkezdtem Hayao Miyazaki rendezésű animációkat keresni és megnézni. Eddig ez az egyetlen ami nem annyira fogott meg. Nagyon lassú és vontatott és nem igen vicces. De ettől még kisgyereknek tökéletes.

2019.08.01 Ms. Akárki

Főleg kisebb gyermekeknek szóló mese ez. Aranyos, cuki lények egyvelege. Édes az egész történet de engem nem igazán kötött le sajnos. Picit unalmas a történet. A képi világ gyönyörű.

2020.02.28 Teemeah

Hát ez a legcukibb dolog, amit valaha láttam

Hosszú vívódás után vettem rá magam, mert nem vagyok egy nagy anime fan, de ez valami olyan cuki, hogy behalás. :) Igazi kis mesevilág, nagyon édes karakterekkel és persze a Ghiblitől elvárható "tanmese" funkció sem hiányzik belőle. Totoro nagy kedvenc lett, mint karakter be is fogok szerezni egy plüsst belőle :)

2022.06.29 Filmimado

Zseniális, Mijazaki egyik legnagyszerűbb műremeke, véleményem szerint. Nem csak a cselekményvezetés és az animáció kiemelkedő, hanem a karakterek, és a filmzene is egyenesen zseniális! Le a kalappal előtte!

2016.04.15 irongozu

Egy olyan film ez, ami úgy tud mese maradni, hogy hiányzik belőle a végletesen jó vagy rossz jellemek, motiválóerő, nincsenek benne elnyomó szülők, legyőzendő akadályok. Könnyed, mégis komoly, érdekfeszítő, mégsem tolakodó. Mondanivalója a kellő helyre van beszúrva a csodás történetbe. Nekem is az egyik kedvencem.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

A film egy csoda, a fő zenei motívum meg fülbemászó, nem megy ki a fejedből. A kisfiam imádja, én is imádom. És igen, Mijazakiban* meg azt imádom, ahogy át tudja adni a Sintó szellemét könnyedén az alkotásaiban. Meg a környezet tiszteletét, sőt imád... Több

2015.10.16 Blindspot

Így lehet valamit totálisan elszúrni. Botrányos rendezés mellett, botrányos játék párosult. Ami magától értetődően hozta azt is, hogy nem kedveltem a filmet egy kicsit sem. Nálam ez nulla pontot ér.

2016.05.07 anita9215

A film egyáltalán nem hozott izgalomba megnézése után se történt meg a csoda, ami igazán sajnálatos. Ennél csak ezerszer jobb filmeket néztem már meg. Ezt pedig most nem sorolom azok közé. Nem veszítesz vele sokat.

2016.02.25 Kicc

Az örök listavezető kedvenc mesém, nem csak a japán mesék közül, de az egész világon! Nagyon-nagyon szeretem, számtalan alkalommal láttam már, és egyszerűen lehetetlen megunni. Trónfoszthatatlan, nálam mindig Totoro lesz a legnagyobb kedvenc!