Túlélés a farkasokkal

Túlélés a farkasokkal

Survivre avec les loups

1942-ben járunk. Misha, a fiatal zsidó lány orosz anyjával, Gerusával és német apjával, Reuvennel egy kis házban rejtőzik el a németek elől valahol a belga Ardennekben. Nyugalmuk nem tart sokáig: a nácik elfogják Misha szüleit, a lány pedig egy német családhoz kerül, melynek könyörtelen feje állatként kezeli őt. Később valamivel jobbra fordul a sorsa, mikor befogadja őt az öreg Ernest és annak kissé zilált felesége. A barátságos öregembertől egy iránytűt is kap, valamint azt a hírt, hogy a szülei egy munkatáborban vannak valahol keleten. Mikor az öreg párt letartóztatják Misha rejtegetése miatt, a lány az erdőbe menekül, és kelet felé veszi az irányt, hogy megtalálja családját.

Forgatókönyvíró: Véra Belmont, Gérard Mordillat
Ország: Németország, Franciaország, Belgium
Premier: 2007.11.17.
Guy Bedos

2016.07.05 Henk

Érdekes film, annyi bizonyos. Szépen néz ki, remek alakítások vannak benne, de ezen felül valahogy a történet egy kissé hamiskás, nehezen tudok megérteni néhány szituációt a történetben, és nem érzem azt, hogy az én hibám lenne.

2015.08.23 SztarkTóni

Nagyon jól néz ki a film, de a mondandónak szerintem nagyobb volt a füstje, mint a lángja egyszerűen. Élveztem és máskülönben szórakoztató volt, de nem igazán tudott túllépni nálam az egyszer nézhető kategórián.