Fura világ (2022)

Strange World

Dada   2022. 11. 24.

Szerintem kétségtelen, hogy erre a mesére vártunk nem csak az elmúlt évben, hanem már hosszú ideje. De amennyire fontos üzenetet próbál közvetíteni, úgy süpped bele a szokásos klisékbe és didaktikus mondanivalóba. Nagy kár érte, mert így nem igazán tud túllépni a középszerűségen.

stif   2022. 11. 19.

Szerintem irtó aranyos történet, alapjában véve élveztem, de valahogy nem igazán ragadott magával, pedig a Disney meséknek mégiscsak az a legfőbb jó tulajdonságuk, hogy bármikor újra lehet őket nézni.

A film 20 616 820 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 10 406 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez az első film, amelyben a Disney 100 logót használták.

(csd)

Dennis Quaid és Jake Gyllenhaal korábban a Holnaputánban filmben szerepeltek együtt.

(csd)

A Walt Disney Animation Studios első kézzel rajzolt animációs filmje a 2011-ben megjelent Micimackó után.

(csd)

A Rontó Ralph után az első olyan animációs játékfilm a Disney-nél, amelyet egyetlen személy rendezett.

(csd)

A Walt Disney Animation Studios második filmje a Vaiana után, amely november 23-án kerül a mozikba.