Vészhelyzet

ER

Vészhelyzet alkotója Michael Crichton , letette az orvosi egyetemet.Szerző: AngelCass

Shane West (Dr. Ray Barnett) a sorozatban orvoskodás mellett még zenészként is tevékenykedik ami átfedés a színész igazi életére, mivel a színészkedés mellett még játszik is egy bandában isSzerző: AngelCass

George Clooney könyörgött egy szerepért, állította John Wells.Szerző: Archívum

Dr Kovac Luka szerepe szerint egy délszláv háborút megjárt horvát orvos. Az őt megtestesítő színész Goran Višnjić valóban szolgált a hadseregben a horvát /jugoszláv háború idején , ejtőernyős kiképzést kapott.Szerző: AngelCass

Magyarországon 1996 januárjában mutatták be a sorozatot, két évvel az amerikai premier után (1994 szeptember 19)Szerző: AngelCass

Vészhelyzet az egyik legjobb tv sorozatként tartják számon ezt a számok is bizonyítják : 15 évad, 331 epizód, 23 Emmy-díj és 124 Emmy-jelölés, összesen 116 díj.Szerző: AngelCass

Noah Wyle (Dr. Carter) nagyon is jól emlékszik az első és egyben utolsó alkalomra, amikor vért adott: "Gimnazista voltam és úgy döntöttem, hogy részt veszek egy önkéntes véradáson. Arra még emlékszem, hogy a nővérke fölém hajolt, és csak úgy mellékesen megjegyezte, hogy most vesz vért először. Nekem ennyi is elég volt ahhoz, hogy elájuljak. Nem sokkal később a véradó-autó hátuljában tértem magamhoz." A gimnáziumi élmény nem volt hiábavaló. Carter szerepében nem okozott gondot, hogy együttérezzen a "fecskendő-félelemmel" küszködő betegekkel.Szerző: AngelCass

Terápia
Híradósok
2012
A sebész
2014

Az 50. évfordulós Guinness Rekordok könyve(2005) szerint Noah Wyle nyerte el az "Epizódonként kapott legmagasabb fizetés egy drámasorozat színészének" kategóriát. Ugyanis a 2003-2004 között közel 400.000 dollárt keresett részenként. Szerző: AngelCass

Noah Wyle (Dr. Carter) végül azért távozott a sorozatból mert idejét a családjának és a barátainak akarta szentelni, valamint szerette volna átadni a helyet a következő generációnak. Szerző: AngelCass

Kellie Martin azt követően hagyta ott a szériát, hogy testvére halála után túlságosan is fájdalmasnak érezte a kórházsorozatban való szereplést.Szerző: hp

Gloria Reuben (Jeannie Boulet) és Erik Palladino azért hagyták ott a sorozatot, mert úgy érezték, karaktereik kevesebb figyelmet kapnak, mint megérdemelnék. Szerző: hp

Goran Višnjić maga nevezte el a karakterét, miután az írók nem tudtak kitalálni egy megfelelő, horvát hangzású nevet. A karakter Visnjic unokaöccséről (Luka), és a színész legjobb barátjáról (Kovac) kapta a nevét.Szerző: hp

George Clooney első álladó televíziós szerepét az 1984-es, nagyon hasonló című, -ben játszotta. Szerző: hp

A Luka és Abby közti szerelmi kapcsolat a leghosszabb a televíziós sorozatok történetében.Szerző: hp