Victoria

Victoria

Smoking Barrels
2015/09/13

Történetileg a Victoria messze nem tud felnőni a külsőségeihez: az erőszakkal törvényen kívülre szorított kisemberek szokásos toposzaiba csak mérsékelten képes saját vonásokat csempészni, még az egyedi megközelítéssel is. Több

Movieaddicts.hu
2015/09/26

Nem győzöm kiemelni, hogy minden kis apró hibája ellenére ez egy zseniális alkotás, mert képes magába szippantania a nézőt, amire azért manapság (sajnos) ritkán van példa. Több

Hetediksor.hu
2015/10/08

Hogyan tud az életed fenekestül felfordulni 140 perc alatt?
A Victoria egy különleges bűvészmutatvány, s bár minden varázslatnak megvan az a veszélye, hogy a trükköt megismervén az egész produkció egy olcsó bazári mulatságnak tűnjön, itt szerencsére a trükk a filmélmény szerves részévé válik. Több

Vox.hu
2015/10/13

Értékelés: 7.5/10
Egysnittes játékfilmet forgatni akkor is bravúr, ha a rendező stikában rejtett vágásokkal oldja meg az egysnittesség látszatát, de ha ezt egy rendező mindenféle trükkök nélkül, frankón élesben tudja megvalósítani, azelőtt kénytelen vagyok meghajolni akkor is, ha a filmje több más téren azért hagy némi kívánnivalót maga után. Több

Filmtekercs.hu
2015/10/19

Izgalmas berlini film a Berlináléról
Sebastian Schipper ambiciózus rendező, aki gondolt egy merészet, és rendezett egy vágásokat nélkülöző, kézi kamerás filmet, ami technikailag elképesztő kihívás. Az eredmény egy igazán élvezhető, különleges hangulatú alkotás lett. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!