Villámcsapás (2012)

Struck by Lightning

Bizsu82   2019. 07. 12.

Pozitív csalódás volt a film. Érdekes a hangulata. Ironikus, ugyanakkor megdöbbentő is. Keverednek benne a műfajok. Van fantázia a sztorijában, érdemes megnézni.

Curacao86   2015. 07. 06.

Elsőre vígjátéknak tűnik, annak is nézhető, de koránt sem az. Nem mondom, hogy egy erős jó, dráma, de több, mint egy amerikai tini vígjáték ellentéte. Talán mindenkinek egy kicsit igaza van benne - a gimi többségének, a főszereplőnek, akinél senki nem veszi komolyabban az életet és a hozzátartozóinak is. Nem húz le igazán, mint egy "jó dráma", de jókedvre sem derít, viszont abszolút nézhető darab!

ocso   2015. 04. 29.

Nem tudtam hova tenni a filmet, drámának túl vidám, komédiának túl sötét. A karakterek érdekesek, a történet azonban felszínes. Igazi sztárparádé és csodálatos miliő jellemzi.

Adepto   2016. 01. 18.

Valóban nem egy teljesen új sztori, valószínű sok hasonló készült. Főleg a középiskolai hierechia, kirekesztettség és az elvárt viselkedésnormák kapcsán. Mégis a szövege (amit kifejezetten zseniálisnak tartok) és legfőképpen Chris Colfer alakítása elképesztő! Igaz, hogy drámának túl vicces és fordítva, de ez engem nem zavar, sőt. Valóban sztárkavalkádot lát az ember és szerintem érdemes megnézni, mert lehet hogy más is a szívébe zárja!

mimi   2015. 04. 27.

Nem rossz film, habár nem mindenkinek ajánlom. Sőt, inkább csak egy rétegnek. Aki bírja a művészfilmeket, annak tetszeni fog, de igazából csak a hangulata olyan.

Christina Hendricks
Graham Rogers
Sarah Hyland
Allison Janney
Dermot Mulroney

A film összbevétele 22 930 dollár volt (imdb.com).

A filmet 2012 április 21-én a Tribeca Film Festival-on mutatták be. Valószínű átgondolta a film nyitányát Chris Colfer, mert a könyvben, amelyet 2012 november 20-án adtak ki, (SPOILER) csak a végén csap bele a villám Carlsonba.

(Adepto)

A forgatókönyvet a főszereplő Chris Colfer írta, és a film elkészítési munkálataiban is részt vett.

(Adepto)