West Side Story

West Side Story

A film 25 936 744 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 16 034 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A West Side Story rendezéséért kapott Oscar-jelölésével Steven Spielberg lett az első rendező, akit 6 különböző évtizedben nomináltak a legjobb rendezőnek járó Oscar-díjra.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az 1999-es Az átok után a West Side Story Steven Spielberg második olyan remake-je, melynek eredetijét Robert Wise rendezte. Szerző: hp

A West Side Story Steven Spielberg első remake-je a 2005-ös Világok harca óta. Szerző: hp

A film egyik mellékszerepét az a Rita Moreno alakítja, aki a West Side Story 1961-es filmváltozatában is játszott.Szerző: hp

Az alkotók elmondása szerint a film forgatókönyvbe elsősorban az eredeti Broadway musicalből, és nem a Robert Wise és Jerome Robbins rendezésében 1961-ben bemutatott azonos című filmváltozatból merített. Szerző: hp

A West Side Story Arthur Laurents, Leonard Bernstein és Stephen Sondheim 1957-es, azonos című Broadway musicaljének az adaptációja. Szerző: hp

Steven Spielberg egy 2020-ban a Vanity Fairnek adott interjújában elmondta, hogy már gyerekként beleszeretett a West Side Storyba, ezért különleges örömmel töltötte el, hogy végül ő rendezhette meg a filmadaptációt.Szerző: hp

A film forgatókönyvét az a Tony Kushner írtam, aki Steven Spielberg München és Lincoln című filmjeinek a szkriptjét is jegyezte. Szerző: hp

Steven Spielberg első alkalommal 2014-ben beszélt nyilvánosan arról, hogy érdekelné őt a West Side Story filmváltozatának megrendezése. Szerző: hp

A táncos betétek koreográfusa a New York City Ballet társulatának vezetője, Justin Peck volt. Szerző: hp

Az eredeti tervek szerint Steven Spielberg előbb az Indiana Jones 5-öt forgatta volna le, azonban mivel a film premierjét a stúdió végül egy későbbi időpontra tűzte ki, ezért a West Side Story munkálatai a vártnál hamarabb kezdődhettek meg.Szerző: hp

A film forgatása Harlemben és további manhattani helyszíneken zajlott New York városában. A munkálatok 2019. júliusában kezdődtek meg. A nyílt térben játszódó jeleneteket tíz nap alatt vették fel Patersonban, New Jersey-ben augusztusban. A forgatás hivatalosan szeptember 27-én ért véget. Szerző: hp

A zenés betétek felvétele a szimfonikus zenekarral a Gustavo Dudamel, a Los Angeles-i filmharmonikusok karmesterének vezényletével zajlott.Szerző: hp