West Side Story (2021)

West Side Story

Ariana DeBose
Ansel Elgort
Rachel Zegler

dandelion1983   2022. 04. 18.

Én nem láttam az eredeti 1961-es verziót, így nem hasonlítottam semmihez sem. Jól sikerült alkotás, a zenék, a táncok, a szereposztás, minden a helyén volt. A két főszereplő jól működött együtt. Ansel Elgortot a Csillagainkban a hiba című film óta na... több»

Artemisia   2021. 12. 16.

Egy poros klasszikus feltámadása

A West Side Story a klasszikus hollywoodi musicalek máig legismertebb és legkedveltebb darabja. Noha az 1961-es, Robert Wise-féle West Side Story maga is egy adaptáció, Leonard Bernstein, Stephen Sondheim, valamint Jerome Robbins 1957-es Broadway-dar... teljes kritika»

L.Regina   2021. 12. 22.

Remek remake

Nem láttam az eredetit, viszont imádtam az új változatot. Nem csalódtam, és nem érzem nagy szükségét, hogy ez után a film után megnézzem a régit is. Persze szerintem nem volt sok esély a bukásra, hisz az erős alapok már adottak voltak, és Spielberg t... teljes kritika»

Harper   2021. 12. 19.

Alig ér az 1961-es változat nyomába

Spielberg nagy fába vágta fejszéjét ezzel a filmmel, amelyet 1961-ben Robert Wise és Jerome Robbins már egyszer sikeresen feldolgozott, és amelyért a 34. Oscar-gálán (1962-ben) 10 Oscart nyertek. Akkoriban Natalie Wood és Richard Beymer alakították a rivális New York-i kamaszbandák tragikus sorsú szerelmeseit, ezúttal pedig Spielberg a kolumbiai származású Rachel Zeglert és a hórihorgas Ansel Elgortot helyezte a legfőbb karakterekbe. Tegyük hozzá, az mindenképp pozitívum, hogy Maria legalább most valóban Puerto Ricó-inak néz ki. Natalie Wood, bár gyönyörű nő, soha nem adná el magát kreol latinnak. A látványvilág ütős, a tömegjelenetek élvezetesek, ám a játékidő szörnyen elnyújtott, és rengeteg az unalmas scene. A főszereplők alakítása halovány, sőt Elgort esetében kifejezetten élettelen. Egyszer nézős darab tehát, közepes színvonallal. Értékelésem mindössze 65%, jóindulattal, kifejezetten a látványosság miatt, amivel az 1950-es New Yorkot elénk idézi a film. Ezért az egy dologért elismerés jár Spielbergnek.

Timon   2021. 12. 10.

Elgondolkodtató

Szükség volt már egy ideje az ilyen filmekre, főleg a moziban... Lement a 20th Century Fox ( alias Studios ) szuperlogója, már önmagában ez elég hogy sejtesse: valami jó kezdődhet. A musical cselekményét korábban nem ismertem, nem hallottam, de (főle... teljes kritika»

Ms. Akárki   2022. 01. 30.

Jó volt újranézni egy picit újragondoltva ezt a klasszikus szerelmi történetet. Remek zenék, és a színészgárda is rendben volt. Mégis valahogy végig hiányérzetem volt a film nézése közben, amit nem igazán tudok megmagyarázni magamnak sem. Nem egy Mouline Rouge, de jól esett a lelkemnek ez a film is.

Csillagpor   2022. 01. 31.

Amekkorát hasalt a mozipénztárakban, rosszabbra számítottam, de egész szórakoztató volt. Romantikus, tipikus, kicsit modernizált Rómeó és Júlia-történet. Remek zenékkel megspékelve. De ettől függetlenül sosem fogom megérteni, hogy miért kell mindenről ennyi bőrt lehúzni.

A film 25 819 194 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 15 955 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A West Side Story rendezéséért kapott Oscar-jelölésével Steven Spielberg lett az első rendező, akit 6 különböző évtizedben nomináltak a legjobb rendezőnek járó Oscar-díjra.

Az 1999-es Az átok után a West Side Story Steven Spielberg második olyan remake-je, melynek eredetijét Robert Wise rendezte.

A West Side Story Steven Spielberg első remake-je a 2005-ös Világok harca óta.

A film egyik mellékszerepét az a Rita Moreno alakítja, aki a West Side Story 1961-es filmváltozatában is játszott.

Az alkotók elmondása szerint a film forgatókönyvbe elsősorban az eredeti Broadway musicalből, és nem a Robert Wise és Jerome Robbins rendezésében 1961-ben bemutatott azonos című filmváltozatból merített.

Az 1961-es film Anitája, a pár napon belül 90. születésnapját ünneplő Rita Moreno pedig a Doc szerepéből lelkedzett-növesztett Valentina alakját - és a múlt West Side Storyjának szellemét állítja elénk: egyszerre nénis és váltig intakt női bájjal, talán épp csak egy vonásnyit rájátszva ziccerszerepére. több»

Spielberg West Side Storyjánál becsületesebb remake-et keresve se találnánk, követendő példája annak, hogyan érdemes adaptálni, hogyan kell kiüresítés és profithajhászat helyett (ha nem is egészen ellenében) fölemelni egy klasszikust. több»

A West Side Story professzionál-remake-je tökéletes karácsonyi mozi, most már tényleg az a kérdés, hogy a film segítheti-e a többségi spanyolajkú Puerto Ricót abban, hogy a hosszú felvételi folyamat lezárásaképpen lehessen az Egyesült Államok 51. tagállama végre? több»