West Side Story

West Side Story

Revizoronline.com
2021/12/09

ON THE TOWN
Az 1961-es film Anitája, a pár napon belül 90. születésnapját ünneplő Rita Moreno pedig a Doc szerepéből lelkedzett-növesztett Valentina alakját - és a múlt West Side Storyjának szellemét állítja elénk: egyszerre nénis és váltig intakt női bájjal, talán épp csak egy vonásnyit rájátszva ziccerszerepére. Több

Art7.hu
2021/12/09

Csöppnyi pátosz, szélesvásznon
Spielberg West Side Storyjánál becsületesebb remake-et keresve se találnánk, követendő példája annak, hogyan érdemes adaptálni, hogyan kell kiüresítés és profithajhászat helyett (ha nem is egészen ellenében) fölemelni egy klasszikust. Több

Vox.hu
2021/12/16

Nem Spielberg csinálta meg a West Side Storyban felvázolt témák zeneileg is modernizált újragondolását – az ugyanis az év másik gigamusicalje, az In the Heights – New York peremén –, de olyan lenyűgözően meséli újra a jól ismert sztorit, amire csak a legnagyobbak képesek. Több

Artsomnia
2021/12/16

Egy pillanatig sem mondom azt, hogy a világért be ne menjen senki a moziba a West Side Story kedvéért. Menjen nyugodtan, a karácsonyi hangulathoz még passzol is, a szórakozás garantált. Csak abban nem vagyok biztos, hogy erre a filmre 10 év múlva bárki is emlékezni fog. Több

Dunszt.sk
2021/12/30

Mikor lesz végre Puerto Rico az USA 51. állama?
A West Side Story professzionál-remake-je tökéletes karácsonyi mozi, most már tényleg az a kérdés, hogy a film segítheti-e a többségi spanyolajkú Puerto Ricót abban, hogy a hosszú felvételi folyamat lezárásaképpen lehessen az Egyesült Államok 51. tagállama végre? Több

KULTer.hu
2022/01/24

Távol innen sem színarany minden
Steven Spielberg hetven felett sem pihen, a rendezőfenomén ismét új műfajt próbált ki. Élete első musicalje a klasszikusnak számító West Side Story adaptációja, és bizony, a nagy mesélő ezúttal sem okoz csalódást. Több

jerrycomovie
2022/06/17

Megtekintés: Sosem állítottam, hogy a musical legnagyobb rajongója lennék és Spielberg munkásságát is elengedtem kb. a "Lincoln" környékén, azonban vannak olyan címek, amikre oda kell figyelni. A "west Side Story" szerintem ilyen és egyáltalán nem Spielberg miatt. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!