Hajlakk

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 31.

Ha a musical műfajára gondolunk, akkor rögtön beugrik John Travolta, ahogy a Grease-ben csavarta a csípőjét. Na meg azért ne felejtkezzünk el a Szombat esti lázról sem, ami bemutatja a disco korszak minden szépségét és mocskát. Travolta jól tette, hogy a klasszikus zenés filmjei után a Hajlakkal tért vissza a műfajhoz, még ha el is tekintünk attól, hogy nem férfit játszik, hanem egy elkeseredett duci háziasszony bőrébe bújik. Kíváncsi vagyok mi volt az első gondolata, amikor megtalálták ezzel a szereppel. Tracy Turnblad története legalább akkora klasszikus, mint a Grease. Egy kedves kis sztori színes kosztümökkel és színpompás díszletekkel, na meg nem mindennapi színészekkel. Zac Efron a High School musical után ismét egy szépfiú szerepben (ebből azóta nem is nagyon tudott kitörni, bár amennyire látom, őt ez nem is zavarja túlzottan). Na és az abszolút kedvenc a filmben: Michelle Pfeiffer, egy igazi dög, Baltimore egykori szépség királynője, aki igen piszkos eszközökkel küzd azért, hogy ne szerepelhessenek feketék a képernyőn. Könnyed kikapcsolódás, a hagyományos musicales elemekkel. Aki kedveli a műfajt, annak nem okozhat csalódást!

Curacao86   2016. 09. 11.

John Travolta életben tartja a filmet, míg a többiek csak háttérénekes módjára ellavíroznak a játékidő hossza alatt, hiába van dolgunk különböző életkorú kisebb-nagyobb sztárnevekkel. Színes, zenés, élettel teli érzést próbálni keltő átlagos vígjáték, de a musical-comedy műfaj rajongóinak garantáltan a kedvencükké fog válni! :)

mrfaktor   2016. 04. 27.

Nem nagyon rajongok a musicalekért, de valahogy ez a film elérte nálam, hogy többször is megnézzem. Talán a fülbemászó daloknak köszönhető, vagy a remek szereplőgárdának, vagy esetleg mindkettőnek. Mindenesetre mindenkinek ajánlható.

Irenke1969   2015. 02. 02.

jó kis zenés vígjáték, de láttam már jobbat is, viszont aki szereti az ilyen típusú filmeket, főleg travoltát, az feltétlenül nézze meg, mert tetszeni fog neki

kiskat   2015. 05. 10.

Húúú ezt a filmet nagyon szerettem! Tiszta vicc az egész és a zenék is tök jók! Jó színészek vannak benne és jól is játszanak! Vicces pillanatokat okoz az tuti!

John Travolta
Nikki Blonsky
Elijah Kelley
Nikki Blonsky
Elijah Kelley
John Travolta

Zac Efron a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.

Nikki Blonsky a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Aretha Franklin-t is meghallgatták motorszájú Maybelle szerepére.

(ArpiHajdu és Réci )