Hajlakk (2007)

Hairspray

Hajlakk

DóRi   2019. 11. 05.

Teljesen kellemes film, amiben John Travoltát egy meglepő szerepben láthatjuk. A film igazi értéke a zenében és az utánozhatatlan hangulatban rejlik. Nem szabad a filmet komolyan venni, csak az üzenetet, ami nagyon is valós. A túlsúlyos emberek sokkal kevesebb lehetőséget kapnak az élettől.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 31.

Ha a musical műfajára gondolunk, akkor rögtön beugrik John Travolta, ahogy a Grease-ben csavarta a csípőjét. Na meg azért ne felejtkezzünk el a Szombat esti lázról sem, ami bemutatja a disco korszak minden szépségét és mocskát. Travolta jól tette, ho... több»

Deku   2017. 12. 10.

Nagyszerű kikapcsolódást kaphat az a néző aki bevállalja ezt az egyedi sztorit. Igazán ért ahhoz, hogy elszórakoztassa a nézőt arra az időre, míg leül elé.

dailyfilmsan   2018. 10. 08.

Parádé! Travolta valami fergeteges abban a nagy mami jelmezében. A mondanivalója is szívet melengető ennek a filmnek, de még is valamiért nem üti meg az átlagosnál jobb mércét. A sok tánci meg éneklés a mondanivalót is kicsit lealacsonyítja. Végtére is 1x meg lehet nézni a filmet.

puffancshercegnő   2016. 09. 12.

Nem láttam az eredetit, ezért összehasonlítani nem tudom, de nekem ez egészen tetszett. Jó történet, jó szereplők, és a dalok többsége is fülbemászó. Aki szereti a musicaleket annak érdemes megnéznie

diumiu   2018. 01. 31.

Az eredeti megnézése után láttam ezt a feldolgozást és hatalmas csalódás volt. Nekem túl sok volt, erőltetett, nem szerettem. Annak ellenére, hogy a szereposztás pazar volt, sajnos nem győzött meg.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Alapvetően imádom a musicalaket általában és ez a film kifejezetten tetszett. Zac Efron hangja igazi meglepetés volt. Pörgős és aranyos történet, ahogy harcolnak egy egy általuk fontosnak tartott ügyben. Régies hangulatot sugároz és ez adja a tipikus báját a filmnek, amitől olyan élvezetes.

John Travolta
Nikki Blonsky
Elijah Kelley
Nikki Blonsky
Elijah Kelley
John Travolta

Zac Efron a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.

Nikki Blonsky a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Aretha Franklin-t is meghallgatták motorszájú Maybelle szerepére.

Nikki Blonsky a forgatás alatt ünnepelte a 18. születésnapját.

A hajlakk a második közös filmje Michelle Pfeiffer-nek és Christopher Walken-nak, először a Batman visszatérben játszottak együtt 1992-ben.

A film összehozta a Grease filmek két sztárját, John Travoltát (Grease) és Michelle Pfeiffer-t (Grease 2). Az egyik fogatási szünetben Travolta elkezdte énekelni a Summer nights című dalt, amitől Zac Efron és Amanda Bynes olyan izgatottak lettek, hogy azonnal megírták sms-ben a barátaiknak.

Robin Williams is szóba jött Edna Turnblad szerepére.

John Waters, forgatókönyv írónak ez az első olyan története, amit nem a szülővárosában, Baltimore-ban forgattak.

John Travolta karaktere, Edna szerint: "Ha híres akarsz lenni, tanuld meg hogyan kell kiszedni a vért az autókárpitból". Ez a mondat valójában egy utalás Travolta nagy sikerű filmjére, a Ponyvaregényre, amikor Vince (Travolta karaktere) véletlenül lelövi Marvint az autóban, a két főszereplő (Travolta és Samuel L. Jackson) órákig próbálja eltüntetni a várnyomokat a kárpitról.

Már a forgatás felénél jártak, amikor Michelle Pfeiffer aggódni kezdett, hogy rajongói elpártolnak tőle, mert karaktere rasszista. Végül Adam Shankman rendezőnek sikerült meggyőznie, hogy ne lépjen ki a filmből.