Miért én?

Miért én?

De ce eu?

Cristian, a fiatal és idealista ügyész karrierje egyre magasabbra ível. A férfi legújabb ügyében egy idősebb, tiszteletben álló kollégája korrupciós botránya után vizsgálódik. Cristian vállára nehéz döntés súlya nehezedik: választania kell a karrierje és az… Több

Rendező: Tudor Giurgiu
Forgatókönyvíró: Tudor Giurgiu, Loredana Novak
Ország: Magyarország, Románia, Bulgária
Premier (HU): 2015.11.05. | Netflix (2021.03.03.)

2016.06.24 cody0507

Abszolút pozitív csalódás volt számomra ez a film, bár azt azért hozzátenném, hogy kicsit furcsa volt a film vágása, mintha muszáj lett volna beleszorítani egy bizonyos időkeretbe, és pár dolog kissé felszínes maradt, de egyébként végig lekötött. Tudom ajánlani.

2016.04.21 raczdavidzsolt

A Miért én? egy 2002-es eseményt dolgoz fel, aktualitása megkérdőjelezhetetlen, a magyarországi bemutatóval szinte egy időben mondott le Victor Ponta román miniszterelnök. A feltörekvőben lévő román film olyan témákhoz is hozzá mer nyúlni, amikhez nálunk még a szándék sincs meg.

2015.11.19 [email protected]

A film története érdekes, megfogó. A színészek alakítása meggyőző, profi és életszerű. Engem egy percig sem untatott. Érdemes megnézni, én ajáénlani tudom!

2015.10.29 Faarkaas

Izgalmas film, aminek van egy egyedi hangulata, ami miatt különbözik a megszokott hasonló kategóriájú drámáktól. A színészek alakítása is tetszett és a történet is ötletes, fordulatos..

2016.04.23 Macko

Érdekes politikai thriller, de ami nem annyira tetszett benne hogy túlságosan vontatott, lassú cselekményű. Egyszeri alkalommal nézhető de azért felejtős. Átlagos.

(2015. 11. 10.)
Megfelelő ember kényes feladatra
A feltörekvőben lévő román film olyan témákhoz is hozzá mer nyúlni, amikhez nálunk még a szándék sincs meg. Aki nem csak az önfeledt szórakozásért jár moziba, hanem érdeklik a világban (szomszédban) zajló politikai események, azok nem fognak csalódni. Mindezt ráadásul egy fiatal és tehetséges ember drámáján keresztül kapjuk meg.... Több

(2015. 11. 04.)
Ha valaki kicsit figyeli a romániai híreket, akkor feltűnhet neki, hogy a hazai helyzettel szöges ellentétben arrafelé napi gyakorlat, hogy vezető politikusokat kasztniznak be korrupció vádjával. Az igaz történeten alapuló Miért én? megmutatja, hogyan kezdődött ez a harc a korrupció ellen. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 09. 27.)
Mivel megtörtént eseményeken alapul a film, így teljes leképeződését láthatjuk a valódi eseményeknek - ez pedig még több hitelességet és hajtóerőt kölcsönöz a filmnek. Aki szereti a politikai thrillereket, azoknak nem okoz majd csalódást. Több