Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza

Mark Strong
Kyle Chandler
Jason Clarke
Mark Strong

Egy kiváló CIA-ügynököből álló csoport teljes titokban megöli az Egyesült Államok elsőszámú közellenségét, Oszama bin Ladent. Az Oscar-díjas Kathryn Bigelow a nyilvánosságra került részletek alapján forgatott nagy botrányt kiváltó filmje a rajtaütést, és annak előzményeit dolgozza… Több

Rendező: Kathryn Bigelow
Író: Mark Boal
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Arab Emírségek
Premier (HU): 2013.02.21.

2024.03.06 Tomipapi

Jó sokáig üldözték, keresték ezt az OBL-t. A film is jó hosszúra sikeredett. Persze nézhető volt, de kicsit olyan katyvaszszerű. Nem volt rossz.

2019.03.04 Morpheus

Bin Laden likvidálásának sztorija csak jó lehet

Egykor a világ legjobban keresett terroristája volt a szaúdi milliárdos: Oszáma Bin Láden. Így is 10 év kellet megtalálásához. Végül 2011 május 2-án egy SEALS egység tagjai ölik meg, Pakisztánban. A film ezt a sztorit mutatja be, női rendezővel és főszereplővel. Erős alkotás, 85%-os minőségben.

2018.03.26 Filmelemző

Egy nagyon érdekes film a 2001 és 2011 közt legjobban keresett ember, a WTC tornyok lerombolásával megvádolt Al-Kaida vezér, Oszama Bin Laden elfogásáról. A 2012 -ben már 61 éves (de így is remek formában lévő) rendezőnő, Kathryn Bigelow izgalmas fi... Több

2017.09.13 Deku

Nem igazán van mit dicsérni ebben a filmben mivel nagyon el lett szúrva. Nem gondoltam, volna, hogy ilyen negatív meglepetésben lesz részem, de ez megtudott lepni. Nagyon nem tetszett.

2024.01.06 Lone Wolf

Izgalmas és jól megrendezett thriller Oszama bin Láden felkutatásáról

Kathryn Bigelow amerikai rendezőnőt sok kritika érte már pályafutása során (például A bombák földjén hiteltelenségei miatt), de a Zero Dark Thirty című történelmi thrillert nagyon odatette. Az alapsztori a 2001. szeptember 11-i WTC elleni terrortámad... Teljes kritika

A "Zero Dark Thirty" egy katonai kifejezés. A "Zero" az éjfél jelöli, a 30 pedig a percet. A rajtaütés során láthatjuk, amint Maya rátekint az órájára, mely 00:30-at mutat.Szerző: hp

A film eredetileg az Oszama bin Laden utáni sikertelen hajszáról szólt volna, azonban miután egy osztag rajta ütött a terroristán, teljesen átírták a forgatókönyvet. Szerző: hp

A filmben 25 percig tart a rajtaütés, mely nagyjából megegyezik a valós eseményekkel.Szerző: hp

A filmet eredetileg James Cameron rendezte volna, azonban az Avatar: A víz útja (2016) munkálatai miatt végül nem tudta vállalni a munkát, így korábbi felesége, Kathryn Bigelow kapta meg a rendezői széket.Szerző: hp