Már nem vagyok itt

Már nem vagyok itt

Ya no estoy aqui

A tizenhét éves Ulises egy latin tánccsoport vezetője. Egy nap összetűzésbe kerül egy helyi bandával, ezért el kell hagynia Mexikót, de az Egyesült Államokban nem találja a helyét, hazahúzza a honvágy.

(qwer)

Rendező: Fernando Frias
Forgatókönyvíró: Fernando Frias
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó
Premier: 2019.07.13. | Netflix (2020.06.09.)

2020.04.13 Mobee

Egy érdekes, a zene köré épülő életfilozófiát mutat be Frias drámája. Nem egy szokványos téma, talán emiatt is sikerült jól a film. Bátran ajánlom mindenkinek, aki szeretne kicsit kiszakadni a sablonfilmek világából.

2020.03.04 jazzy

A hiányosságai és az apróbb hibái ellenére is úgy gondolom, érdekes történet egy fura figuráról. Jó kis társadalomkritikát és egy kis kulturális ismertetőt is tartalmaz, most döbbentem csak rá, mennyire nem ismerjük azt a világot. Szerintem érdemes megnézni.

2019.12.02 Oliver

Egy kissé talán túlságosan művészeskedőre vették a figurát, de ettől függetlenül szerintem érdemes belevágni. Az alaphangulata nagyon ott van, de a sztori valahogy nagyon kiszámítható, ettől számomra eléggé középszerűvé vált nagyon hamar.

2020.01.04 Kolci_23

Arra számítottam, hogy egy kissé merészebb film lesz, de nekem ez túlságosan konvencionális volt. Szerintem egyszer meg lehet nézni, de ennél többet nem lehet várni tőle.

(2022. 01. 23.)
Kartellháborúk, kamaszbandák és csirketáncok: Mexikó idei Oscar-nevezettje, a Már nem vagyok itt úgy mutatja meg a latin-amerikai ország tipikus arcát, ahogyan ritkán látjuk. A cumbiáért élő és haló srác története a tovatűnő szubkultúrákba való visszavágyódás melankolikus drámája. Több
Pacsinkó
Hol nézheted: Apple TV+